کلنگ زنی طرح تولید سیلیکون جامدگرید متالورژی

طرح تولید سیلیکون جامدگرید متالورژی امروز با حضور استاندار فارس و رئیس سازمان صمت استان کلنگ‌زنی شد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، حمید رضا ایزدی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس در آئین کلنگ زنی طرح تولید" سیلیکون جامدگرید متالورژی" که با حضور استاندار فارس در محل طرح "کانی گداخت تهمین" شهرستان مرودشت برگزار شد، گفت: با سرمایه گذاری ۲۰۰۰ میلیارد ریال، ظرفیت تولید سالیانه ۶ هزار تن سیلکون جامد فراهم شد که با بهره برداری از این واحد تولیدی، زمینه اشتغال برای بیش از ۱۰۰ نفر به صورت مستقیم ایجاد می‌شود.

او به موارد کاربردی از این طرح تولیدی اشاره کرد و افزود: سیلیکون جامد گرید متالورژی در صنایع آلیاژی آلومینیوم برای تولید سیلان‌ها و پلیمر‌های سیلیکونی، تهیه پلی سیلیکون جهت ساخت سلول‌های خورشیدی، صنایع نیمه هادی‌ها و الکترونیک و تولید باتری‌های سیلیکون مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ایزدی با اشاره به تحقق شعار جهش تولید در واحد‌های صنعتی و معدنی این شهرستان بیان کرد:در شهرستان مرودشت ۱۸۳ واحد دارای پروانه بهره برداری صنعتی است که با سرمایه گذاری ۳۴ هزار میلیارد ریالی زمینه اشتغال ۶ هزار و ۸۵۶ نفر را رقم زده است.

پیش بینی اشتغال برای ۳ هزار و ۶۲۱ نفر

ایزدی با تاکید بر فراهم شدن زمینه‌های اشتغال و افزایش تولید به جواز تاسیس‌های صادره واحد‌های صنعتی در شهرستان مرودشت اشاره کرد و ادامه داد: در این شهرستان تعداد ۲۰۴ جواز تاسیس صادر شده که با سرمایه گذاری بیش از ۱۴ هزار میلیارد ریال زمینه اشتغال ۳ هزار و ۶۲۱ نفر پیش بینی شده است.

 ۲۶ معدن با ذخیره قطعی ۱۹۵ میلیون تن

رئیس سازمان صمت فارس اظهار داشت: در این شهرستان ۲۶ معدن دارای پروانه بهره برداری با ذخیره قطعی ۱۹۵ میلیون تن فعالیت دارد که با سرمایه گذاری ۲۵۸ میلیارد ریال، ۳۵۶ نفر در آن مشغول به کار هستند.

او افزود: در شهرستان مرودشت ۴ فقره پروانه اکتشاف و ۶ گواهینامه کشف با سرمایه‌گذاری ۴/۵ میلیارد ریالی و ذخیره ۲۰/۵ میلیون تن صادر شده است.

گفتنی است؛ در آغاز آیین عملیات اجرایی این طرح «ظفر افشون» معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس، «رهام پیکری» فرماندار مرودشت و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی نیز حضور یافتند.

انتهای پیام/ 

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر