پرداخت ۲۲۴ میلیارد ریال وام رایگان برای بهسازی مسکن مددجویان فارس

مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس گفت: ۲۲۴ میلیارد ریال وام رایگان برای بهسازی مسکن مددجویان فارس پرداخت شد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس اعلام کرد: ۲۲۴ میلیارد و ۶۵۰ میلیون ریال وام رایگان برای بهسازی و ساخت مسکن مددجویان و اقشار آسیب‌پذیر در این استان امسال پرداخت شد و ساخت مسکن مددجویان تابستان امسال همزمان با سفر دکتر نوبخت معاون رییس جمهوری به استان کلید خورد.

عطا الله زمانی افزود: ‌این وام هیچ سودی ندارد و بلاعوض است که در قالب تفاهم نامه بنیاد مسکن و سازمان برنامه و بودجه ۳۵۰۰ واحد مسکونی ویژه مددجویان بهزیستی و کمیته امداد استان و اقشار آسیب پذیر که زیر چتر حمایتی نهاد‌های امدادی نیستند ساخته می‌شود.

او مبلغ هر فقره وام رایگان را ۳۰۰ میلیون ریال اعلام کرد و گفت: در کنار این، ۵۰۰ میلیون ریال نیز به صورت تسهیلات کم بهره در اختیار مددجویان قرار می‌گیرد تا بتوانند واحد‌های مسکونی را بهسازی یا بازسازی و یا نوسازی کنند.

مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس گفت: سهمیه استان فارس در این طرح ۳۵۰۰ واحد است، اما بیش از این تعداد و برای هشت هزار و ۷۳۸ واحد تشکیل پرونده شده است، از این تعداد تاکنون برای ۳ هزار و ۳۲۲ واحد قرار داد بسته شده و در ۳ هزار و ۳۴۹ واحد نیز پی کنی و اجرای عملیات ساخت آغاز شده است.

زمانی اضافه کرد: همچنین برای ۲ هزار و ۵۸۵ واحد زیر ساخت و فونداسیون اجرا شده و ۲ هزار و ۱۳۲ واحد هم در مرحله اجرای سقف است، میزان کمک بلا عوض پرداخت شده تا کنون ۲۲۴ میلیارد و ۶۵۰ میلیون ریال برآورد شده است.

مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس اضافه کرد: ۲ هزار و ۸۹۱ متقاضی زیر پوشش کمیته امداد امام (ره)، یک هزار و ۱۶۳ متقاضی تحت پوشش بهزیستی و ۲ هزار و ۸۴۶ متقاضی که زیر پوشش نهاد‌های حمایتی نیستند تاکنون برای مشارکت در طرح یاد شده اعلام آمادگی کرده اند.

این مقام مسئول با اشاره به تفاهم نامه سازمان برنامه و بودجه و بنیاد مسکن برای ساخت این واحد‌های مسکونی افزود: امیدواریم تا پایان امسال این طرح سامان قابل توجهی بگیرد.

منبع: ایرنا
انتهای پیام/ 

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر