معاون امور توانبخشی بهزیستی کشور؛

تخصیص ۲ میلیارد ریال برای تامین وسایل کمک توانبخشی معلولان شهرضا

محمد نفریه گفت: دو میلیارد ریال برای خرید وسایل کمک توانبخشی و مناسب سازی منازل و خودروهای معلولان شهرضا اختصاص یافت.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان، محمد نفریه معاون توانبخشی بهزیستی کشور دیروز در جلسه بررسی مشکلات بهزیستی و معلولان که در محل فرمانداری شهرضا برگزار شد، اظهار داشت: بزرگترین درخواست جامعه معلولان این است که بتوانند از امکاناتی که عموم مردم استفاده می‌کنند به راحتی بهره ببرند که این امر با ایجاد فرصت‌های برابر همانند عامه مردم و مناسب سازی فضای شهر ممکن است.

نفریه با اشاره به سیاست خانواده محوری که اولویت سازمان بهزیستی کشور است، تصریح کرد: معلولان اگر در خانواده خود نگهداری شوند، کیفیت زندگی بسیار بهتری را تجربه می‌کنند و در این راستا  امسال  تعداد نفراتی که حق پرستاری دریافت می‌کنند از تعداد معلولان ساکن در مراکز نگهداری بیشتر خواهد بود.

او عنوان کرد: برای تسهیل در حوزه ساخت مسکن مددجویان و توان‌خواهان، صدور پروانه ساخت برای انشعاب آب، برق، گاز منازل آن‌ها رایگان شد.

معاون توانبخشی بهزیستی کشور گفت: پیگیر اختصاص سهمیه بنزین برای مددجویانی که پلاک ماشین مورداستفاده به نام خودشان نیست، خواهیم بود.

او با بیان اینکه آمار نشان دهنده این است که شهرضا خیران بسیاری دارد، گفت: می‌توانیم کمک بلاعوضی به خیریه‌ها برای خرید یک دستگاه ماشین دو منظوره برای حمل و نقل بیمار پرداخت کنیم که هزینه راننده این دستگاه را هم شهرداری شهرضا تقبل کرده است.

او با اشاره به پرداخت هزینه حق تحصیل فرزندان معلولان اضافه کرد: امسال بیش از ۵۰ درصد هزینه تحصیل فرزندان خانواده ای که سرپرست آن معلول باشد را پرداخت می‌کنیم حتی اگر فرزند آن‌ها دانشجوی دانشگاه آزاد باشد.

معاون توانبخشی بهزیستی کشور خاطرنشان کرد: برای خرید ویلچر، وسایل کمک توانبخشی و مناسب سازی منازل و وسایل حمل و نقل معلولان یک میلیارد تومان اضافه بودجه به استان تعلق می‌گیرد که ۲۰۰ میلیون تومان آن به شهرستان شهرضا اختصاص خواهد یافت.

او ابراز داشت: امسال برای اولین بار توانستیم ۳۰۴ هزار نفر از افراد معلول تحت حمایت بهزیستی ساکن در مناطق شهری و روستایی با جمعیت زیر ۲۰ هزار نفر را تحت بیمه اجتماعی که هدیه دولت بود، قرار دهیم.

نفریه در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: برای تزریق واکسن کرونا، اولویت پس از کادر درمان با مراکز سالمندان و معلولان است.

او افزود: هرگونه ساخت و ساز برای معلولین مانند ساخت منازل یا مراکز نگهداری با تأیید بهزیستی به عنوان هزینه قابل قبول مالیاتی محسوب می‌شود.

انتهای پیام/م

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر