گام بلند ایران برای تبدیل شدن به تولیدکننده بزرگ واکسن

معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ستاد کرونا استان قزوین گفت: کشور ایران تولید کننده بزرگ واکسن در دنیا می‌شود.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قزوین ، ایرج حریرچی معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا استان قزوین، گفت: کشور ایران تولید کننده بزرگ واکسن در دنیا می‌شود، ولی این به معنای رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی نیست.

حریرچی افزود: زمانی که واکسن را میزنیم دو هفته زمان نیاز دارد تا بدن ایمن شود.

معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ادامه تاکید کرد:  اگر مردم عادی انگاری کنند دوباره به شرایط قبل باز خواهیم گشت.

او اضافه کرد: با توجه به وضعیت کرونا در استان‌های کشور، لازم است رعایت دستورالعمل‌ها و اقدامات پیشگیرانه همچنان در دستور کار باشد.

حریرچی  با بیان اینکه در ۱۰۰ سال اخیر هیچ پدیده‌ای مانند بیماری کرونا کشور‌ها را درگیر خود نکرده است، افزود: این ویروس تمامی کشور‌های جهان را در زمینه‌های مختلف اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی تحت تاثیر قرار داده است و امیدواریم این پدیده را با اتحاد و همدلی از بین ببریم.

او افزود: به دنبال شیوع این ویروس، بسیاری از کشور‌های جهان، رشد اقتصادی منفی را تجربه کرده اند، ولی خوشبختانه ایران در سال ۹۹ رشد اقتصادی منفی را تجربه نکرد.

حریرچی اضافه کرد: البته در تمام دنیا پس از کرونا فاصله طبقاتی بیشتر شده که کشور ایران هم از این موضوع مصون نیست و باید تمام همت خود را برای رسیدگی به افراد محروم جامعه اختصاص بدهیم.

این مقام مسئول با اشاره به وضعیت استان قزوین بعد از شیوع کرونا، گفت: با توجه به خصوصیات ویژه‌ای که این استان در زمینه ترکیب سنی جمعیت و میزان مراودات با سایر استان‌ها داشت می‌توانست به یک استان گرفتار تبدیل شود.

معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: خوشبختانه با توجه به تلاش مسوولان، مدافعان سلامت، اصحاب رسانه و همراهی مردم این موضوع در استان کنترل شده است.

حریرچی اضافه کرد: عملکرد استان قزوین در زمینه کرونا بسیار موفق بوده و در دو ماه اخیر این موفقیت بسیار ملموس‌تر شده است.

او اظهار داشت: برخلاف تصور اولیه در مواقعی که در همه گیری‌ها روند بیماری نزولی می‌شود اقدامات سیستم‌های کنترلی و پیشگیرانه باید افزایش یابد و اگر این اصل مهم رعایت نشود در آینده با مشکل رو به رو می‌شویم.

این مقام مسئول گفت: تا اطلاع ثانوی هیچ کشوری نمی‌تواند دستورالعمل‌های بهداشتی را کنار بگذارد و باید همچنان در این زمینه تاکید کرد.

او گفت: در زمینه کرونا باید با همدلی و اتحاد عمل کنیم چرا که تنها راه نجات از این ویروس از این  میسر می‌شود.

حریرچی با بیان اینکه وضعیت تست کرونا در استان قزوین تا حد قابل قبولی رشد کرده است، اضافه کرد: استان قزوین باید تبدیل به استان‌های نخست کشور در زمینه تست کرونا باشد، چون این استان دارای توانایی زیادی است و از طرفی هم دارای شرایط خاصی است که نشان دهنده لزوم توجه بیشتر به تست کرونا خواهد بود.

انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر