افزایش آمار جانباختگان کرونا در فارس/ خیز دوباره آمارها، شدت یافت

آخرین آمار‌های مربوط به کروناویروس در استان فارس، از شیب صعودی آمار‌های ابتلا، ورودی به بیمارستان‌ها و جانباختگان این بیماری طی روز‌های اخیر خبر می‌دهد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز از افزایش موارد نمونه گیری‌های تشخیصی به ۵۹۵ هزار و ۵۲۳ مورد خبر داد و گفت: با بررسی نمونه‌های انجام شده، از ابتدای شیوع بیماری تا امروز سوم بهمن، ۱۶۷ هزار و ۹۷ بیمار مثبت قطعی در استان شناسایی شده است.

سید روح اله حسینی با ابراز تاسف از جان باختن ۶ هم استانی دیگردر اثر ابتلا به کروناویروس طی ۲۴ ساعت گذشته، مجموع جانباختگان این بیماری را از ابتدای شیوع، سه هزار و ۱۰۵ نفر اعلام کرده و برای آنان غفران الهی مسئلت داشت.

او، هم اکنون نیز ۵۶۷ بیمار مثبت و یا مشکوک دارای علامت کروناویروس در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، وضعیت ۱۰۶ بیمار وخیم گزارش شده و در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

حسینی، مجموع بهبودیافتگان این بیماری از ابتدای شیوع تاکنون را نیز ۱۶۱ هزار و ۵۶۰ نفر اعلام کرد.

او با اعلام این روند افزایشی طی روز‌های اخیر، آن را به منزله هشداری جدی تلقی کرده و افزود: در شرایط کنونی، حمایت و همکاری عمومی نسبت به رعایت اصول بهداشتی و پرهیز از عادی انگاری این بیماری، بیش از هر چیز در حفظ سلامت جامعه تاثیرگذار است.

توصیه پایانی مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در گزارش امروز، تداوم پایبندی عمومی نسبت به رعایت بهداشت به ویژه پرهیز از حضور در مهمانی‌ها و تجمعات، پرهیز از سفر‌های غیرضروری، حفظ فاصله فیزیکی از دیگران واستفاده از ماسک بود.

او نقش آگاهی و مشارکت عمومی در پیشگیری از خیز دوباره آمار‌ها و مواجهه با موج چهارم بیماری را تعیین کننده خواند.

انتهای پیام/ 

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر