رئیس کمیته مینی فوتبال فارس معرفی شد

مهدی پاک فطرت به عنوان سرپرست کمیته مینی فوتبال استان فارس منصوب شد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، طی حکمی از سوی رئیس هیات ورزش‌های همگانی فارس مهدی پاک فطرت به عنوان سرپرست کمیته مینی فوتبال استان فارس منصوب شد.

مینی فوتبال جدید‌ترین رشته ورزشی زیر مجموعه فدراسیون ورزش‌های همگانی است که پیش بینی می‌شود در آینده‌ای نزدیک مخاطبان زیادی را به خود جذب کند.

مهدی پاک فطرت، سرپرست کمیته مینی فوتبال گفت: رشته جذاب و مفرح مینی فوتبال از سال ۲۰۰۸ به صورت یک فدراسیون مستقل جهانی شروع به کار کرده که طی این سال‌ها و از سال ۲۰۱۵ تا به امروز ۳ دوره مسابقات جام جهانی مینی فوتبال برگزار کرده است؛ و در ایران از چند ماه پیش به طور رسمی بعنوان انجمن تحت حمایت فدراسیون ورزش‌های همگانی قرار گرفت.

او افزود: تفاوت این رشته ورزشی با فوتبال فقط در سایز زمین است که ابعاد استاندارد آن ۳۰ در ۵۰ می‌باشد و تمامی قوانین آن برگرفته از رشته فوتبال چمنی است.

پاک فطرت ادامه داد: ایران به‌عنوان ۱۴۱ امین کشور جهان در آینده نزدیک به فدراسیون جهانی این رشته ملحق شده که این مهم با همتِ جناب کریم مقدم رئیس انجمن مینی فوتبال کشور در حال انجام است و امید می‌رود ایران بتواند در جام جهانی ۲۰۲۱ که با توجه به کرونا به تعویق افتاده شرکت کند.

سرپرست کمیته مینی فوتبال فارس افزود: رشته جذاب مینی فوتبال با توجه به ماهیت همگانی و قهرمانی بودن می‌تواند جایگا والایی در بین رشته‌های ورزشی داشته باشد و از هر رده سنی می‌تواند مخاطبان چشمگیری به خود جذب کند و به‌عنوان یکی رشته‌ها پر طرفدار در بین رشته‌های ورزشی همگانی و قهرمانی شناخته شود.

پاک فطرت که خود بیش از ۷ سال سابقه مدیریت در بخش‌های مختلف فدراسیون همگانی و هیات فارس را دارد، از ارائه برنامه راهبردی مدون جهت پیشبرد و معرفی این رشته نوپای ورزشی در فارس و کشور خبر داد که میتواند جایگاه فارس را در بین استان‌های مطرح و فوتبالی کشور بالا نگه دارد.

فدراسیون ورزش‌های همگانی دارای ۶۰ رشته ورزشی است که مینی فوتبال با توجه به ماهیت همگانی و قهرمانی بودن جدیدترین رشته ورزشی این فدراسیون است.

انتهای پیام/ 

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر