کمک ۳۰۰ هزار دلاری سازمان ملل به پناهندگان مقیم خراسان رضوی

سازمان ملل حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار دلار در سال ۱۳۹۸ برای جمعیت پناهندگان خارجی مقیم خراسان رضوی هزینه کرده است.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد،  عروج صیفی مسئول دفتر کمیساریای پناهندگان سازمان ملل در مشهد گفت: وظیفه و تعهد کمیساریا، کمک به اتباع خارجی پناهنده ای است که از دولت جمهوری اسلامی ایران مدرک اقامتی معتبر یا همان کارت آمایش دریافت کرده اند که این تعداد در خراسان رضوی حدود ۱۴۰ هزار نفر است که البته شامل همه جمعیت حدود ۳۰۰ هزار نفری مهاجران مقیم این استان نمی‌شود.

او افزود: کمیساریای پناهندگان سازمان ملل در قالب پروژه های مختلف بیشتر به شکل سیستمی و با هماهنگی اداره کل اتباع و مهاجرین خارجی استانداری خراسان رضوی و دیگر نهادهای دولتی ایرانی به پناهندگان قانونی مقیم این استان کمک می‌کند.

مسئول دفتر کمیساریای پناهندگان سازمان ملل در مشهد ادامه داد: کمک به پناهندگان افغانستانی در مهمان شهر تربت جام، کمک به آن دسته از اتباع افغانستانی که تمایل به بازگشت به کشورشان از مرز دوغارون را دارند و برخی کمکهای نقدی به بعضی افراد از جمله اقدامات حمایتی کمیساریای سازمان ملل متحد در خراسان رضوی است.

صیفی فعالیت این نهاد امداد رسان بین المللی را در چهار حوزه بهداشت، آموزش، معیشت و حمایت عنوان و بیان کرد: علاوه بر کمک به برخی بیمارستانها، در بخش بهداشت فقط در خراسان رضوی با حمایت این نهاد ۲۰ هزار پناهنده بیمه سلامت شده و این نهاد طی توافق با وزارت بهداشت حقوق برخی کارکنان درمانی فعال در بخش پناهندگان را به وزارت بهداشت ایران پرداخت می کند.


بیشتر بخوانید


او به ساخت اماکنی از جمله مدرسه و خانه بهداشت برای پناهندگان اشاره و تصریح کرد: برخی دیگر از اقدامات حمایتی این نهاد در خراسان رضوی نیز با همکاری سایر ارگانهای جهانی مانند برنامه جهانی غذا انجام می شود.

بر اساس آمار اداره کل اتباع و مهاجرین خارجی استانداری خراسان رضوی هم اکنون ۳۲۰ هزار تبعه کشور افغانستان به صورت قانونی در این استان سکونت دارند.

همچنین مطابق برآوردهای به عمل آمده توسط نهادهای رسمی حدود ۷۰ هزار تبعه افغانستانی نیز به شکل غیرقانونی در خراسان رضوی حضور دارند.

 

انتهای پیام// د.ف

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر