بیانیه مجمع انجمن‌های علمی گروه پزشکی ایران در حمایت از معاون بهداشتی وزارت بهداشت

معاونت بهداشتی وزارت بهداشت و سخنگوی ستاد کرونا، در بیانیه‌ای ضمن حمایت از معاونت بهداشتی اینگونه برخورد‌ها را موجب دلسردی فعالان جامعه پزشکی دانستند.

به گزارش حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، مجمع انجمن‌های علمی گروه پزشکی ایران پس از واکنش‌های دور از انتظار هیجانی و بسیار تند به سخنان معاونت بهداشتی وزارت بهداشت و سخنگوی ستاد کرونا، در بیانیه‌ای ضمن حمایت از معاونت بهداشتی اینگونه برخورد‌ها را موجب دلسردی فعالان جامعه پزشکی در دوره سخت مقابله با همه گیری کرونا دانستند.

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

در هفته گذشته هشدار‌ها و تذکرات معاون بهداشتی وزارت بهداشت و سخنگوی ستاد مقابله با کرونا، واکنش تند و دور از انتظاری را در برخی تریبون‌ها برانگیخت.

لازم می‌دانیم ضمن حمایت قاطع از هشدار‌ها و انجام وظیفه قانونی آقای علیرضا رئیسی بر نکات زیر تاکید کنیم:

آقای دکتر رئیسی از جدی‌ترین و دلسوزترین مدیران بحران کرونا از آغاز تاکنون بوده، که نظرات و زحمات خیل عظیم کارگزاران بهداشتی و درمانی کشور را از دور افتاده‌ترین روستا‌ها تا مراکز شهر‌ها به مسئولان اجرایی منعکس کرده است.

 آنچه در فضای مجازی از جانب ایشان انتشار یافت، مطالبی بسیار منطقی و حیاتی و در جهت حفظ سلامت مردم و انجام وظایف قانونی بوده است.

 تندی لحن احتمالی ایشان در این نبرد رویارو با کرونا هم هیچ هدفی جز خیرخواهی برای سلامت عمومی را دنبال نمی‌کند.

 آنچه در آن ویدیو انتشار یافت، نمونه‌هایی از سراسرکشور و از اقشار مختلف مردم بود که با دقت و از زوایای فرهنگی گوناگون انتخاب شده بود. آشکار بود که نسبت قتل هم به خاطیان تمام شهر‌ها داده شده بود نه یک شهر خاص.

 حملات توهین آمیز به ایشان و تدارک شرایطی که منجر به عذرخواهی ایشان بشود، آن هم در حالی که مستحق بالاترین تقدیر‌ها و تشویق‌ها هستند، هیچ تاثیری جز دلسردی فعالان حیطه سلامت و آحاد جامعه پزشکی نخواهد داشت.

امید است آحاد مردم شریف ایران و مسئولین محترم با رعایت اصول و ضوابط بهداشتی و انسجام ملی، یکدیگر را در کاهش عواقب و آثار زیان بار همه‌گیری بیماری کرونا و تامین سلامت جامعه بیش از پیش یاری کنند.

اعضای هیات مدیره مجمع انجمن‌های علمی گروه پزشکی ایران

بیانیه مجمع انجمن‌های علمی گروه پزشکی ایران

انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر