بازگشایی ۱۸۶ راه روستایی در مهاباد

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مهاباد گفت: با تلاش مستمر راهداران ۱۸۶ راه روستایی که به دلیل بارش برف بسته شده بود، بازگشایی شد.

محسن خادمی رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مهاباد در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مهاباد، اظهار داشت: درپی بارش برف ۱۹۶ روستای این شهرستان با مشکل برفروبی جاده‌ها و بازگشایی آن روبرو بودند که با تلاش مستمر راهداران از این تعداد راه ۱۸۶ روستا بازگشایی شده است.

خادمی با بیان اینکه بیشتر روستا‌های بخش مرکزی در مناطق صعب العبور قرار دارند و تلاش مستمر راهداران برای بازگشایی مسیر زمانبر است، افزود: ارتفاع برف در برخی محور‌های خلیفان به بیش از ۱ متر رسیده و کولاک شدید مانع از پاکسازی سریع جاده می‌شود.

او تصریح کرد: امسال برای تسریع در عملیات راهداری و برف‌روبی در این شهرستان علاوه بر راهدارخانه مرکزی، راهدارخانه "کیتکه" (گردنه جواله‌ره‌شان) و "کله‌گاوی" (گردنه زمزیران) در مسیر مهاباد - سردشت، "قره‌بلاغ" (مسیر مهاباد - بوکان) و ۲ راهداری سیار در گردنه "آفان" و گردنه "شیخان" این شهرستان نیز فعال است.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مهاباد گفت: رانندگان در این فصل با توجه به کاهش دید افقی و کاهش دما در محور‌های مواصلاتی به‌ویژه در گردنه‌ها، از تردد غیرضروری خودداری کرده و نسبت به بررسی عملکرد مناسب سیستم روشنایی، بخاری و سیستم ترمز خودرو خود اطمینان حاصل کنند.

خادمی از همشهریان خواست در فصل زمستان قبل از سفر در مناطق کوهستانی و برفگیر این شهرستان با شماره‌های ۴۲۲۲۴۵۰۰، ۴۲۲۲۲۳۶۰۰ و ۲-۴۲۲۲۴۵۰۱ از وضعیت جاده‌ها آگاهی پیدا کنند.

انتهای پیام/ج

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر