برگزاری ۵۰ عنوان برنامه هنری دهه فجر در کردستان

مسئول کمیته هنری ستاددهه فجر انقلاب اسلامی کردستان از برگزاری ۵۰ عنوان برنامه شاخص هنری در ایام دهه فجر در کردستان خبرداد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سنندج ، امین مرادی مسئول کمیته هنری ستاددهه فجر انقلاب اسلامی کردستان در دومین جلسه کمیته هنری ستاد دهه فجر استان کردستان که با حضور نمایندگان دستگاه‌های فرهنگی‌و هنری در محل سالن اندیشه حوزه هنری برگزار شد با اشاره به انقلاب اسلامی ایران به عنوان‌مردمی‌ترین انقلاب در دنیا و نقش اقشار مختلف و قومیت‌ها در پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: بر این اساس توجه به نقش آفرینی مردم در برگزاری برنامه‌ها باید به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد.

او زبان هنر را رساترین زبان در انتقال پیام عنوان‌کرد و افزود: بیان هنرمندانه دستاورد‌های ۴ دهه انقلاب اسلامی یکی از مهمترین و ضروری‌ترین موضوعاتی است که باید در تمامی برنامه‌های مد نظر این ایام لحاظ شود.

رئیس‌کمیته هنری ستاد دهه فجر استان کردستان با تأکید بر ضرورت برنامه‌ریزی مناسب در برگزاری برنامه‌های ایام‌‍‌ا... دهه فجر تصریح کرد: جلوگیری از‌برگزاری برنامه‌های کلیشه‌‎ای و تکراری و تشکیل اتاق فکر در برنامه‌ریزی برنامه‌های جدید و خلاقانه یک ضرورت مهم است که باید به صورت جدی مورد توجه قرارگیرد.

مرادی بر ضرورت هم‌افزایی دستگاه‌های هنری و فرهنگی در برنامه‌های دهه فجر اشاره کرد و افزود: با برنامه‌ریزی و سرمایه گذاری مشترک ضمن عدم موازی‌کاری می‌توان نسبت به تولید و اجرای برنامه‌های ماندگار تأثیرگذاری و هم ماندگاری بالاتری را در جامعه خواهد داشت اقدام کرد.

اوکار در حوزه انقلاب و دفاع مقدس را یک کار اعتقادی و باروحیه جهادی دانست و ادامه داد: باید تلاش شود تا هنرمندان دغدغه‌مند و متعهدی که به اعتلای ایران اسلامی و دستاورد‌های نظام و انقلاب ایمان دارند را به میدان تولید دعوت کرده و از آنان به صورت کامل حمایت‌کنیم.

رئیس حوزه هنری استان‌کردستان در خصوص برنامه‌های پیش بینی شده کمیته هنری ستاد دهه فجر استان کردستان گفت: تلاش می‌شود تا با همکاری اعضای این‌کمیته برنامه‌هایی با شاخص‌های هنری جمع بندی و اجرایی شود.

او در این زمینه گفت: در این ایام برنامه‌های متعددی در سطح استان برنامه‌ریزی گردیده است که ۵۰ عنوان برنامه شاخص هنری بخشی از این برنامه‌ها است.

رئیس کمیته هنری افزود: برگزاری شب‌خاطره شهید‌اصغر پاشاپور از شهدای مدافع حرم و همرزم سرداردل‌ها شهیدسپهبد سلیمانی چهارشنبه ۱۵ بهمن ماه در محل سالن همایش‌های مرکز صدا وسیمای مرکز کردستان توسط حوزه هنری، برگزاری شب شعر منطقه‌ای "مرد میدان" چهارشنبه ۱۵ بهمن ماه توسط اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی، رونمایی از چندین عنوان کتاب در حوزه دفاع مقدس توسط بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، برگزاری جشنواره استانی معلمان هنرمند توسط آموزش و پرورش استان، رونمایی از کتاب ارزشمند "رادیو سنه" خاطرات دکتر "بهروز خیریه" به قلم خانم "شیلان اویهنگی" تولیدحوزه هنری کردستان بخشی از این برنامه‌ها است.

او ادامه داد: هماهنگی و بارگزاری تولیدات هنری این کمیته در شبکه شاد توسط اداره آموزش و پرورش استان، تجلیل از خانواده شهدا، ایثارگران و زندانیان سیاسی انقلابی در دوران طاغوت، برگزاری آیین تجلیل از بانوان هنرمند، نویسنده وروزنامه نگار مبلغ و مروج فرهنگ انقلاب و ادبیات پایداری، تجلیل از هنرمندان و نویسندگان و روزنامه نگاران پیشمرگ مسلمان کرد همزمان با افتتاح قرارگاه جهادگران فرهنگی پیشمرگ مسلمان کرد در کنار چندین محفل انس با قرآن و جشن انقلاب ار دیگر برنامه‌های این ایام است.

مرادی ادامه داد: افتتاح چندین طرح عمران شهری توسط شهرداری با حضور گروه‌های هنری از جمله افتتاح رسمی پیاده راه فردوسی، اجرای دف‌نوازان کردستانی در پیاده راه فردوسی، اجرای‌گروه‌های موسیقی از جمله گروه موسیقی لشکر ۲۸ پیاده کردستان درپیاده راه فردوسی، اعلام فراخوان هنری سنندج شهر مقاومت در سطح ملی‌با هدف المان‌سازی مناسب در سطح شهر سنندج در تمامی رشته‌های هنری توسط شهرداری سنندج، برگزاری نشست فعالان عرصه فرهنگ و هنر با نماینده، ولی فقیه در استان‌کردستان، آیین اختتامیه جشنواره "مال-شانو-پی‌که‌نین"، اجرای‌عمومی نمایش "کافه چیا" در پردیس سینمایی بهمن سنندج به نویسندگی و کارگردانی "صابر دل‌بینا"، رونمایی‌از کتاب مجموعه نمایشنامه "فصل سفید"، برگزاری اکران و مروری بر آثار فیلمسازان‌کردستانی در‌محل پردیس سینمایی بهمن سنندج بخش دیگری از برنامه‌های پیش‌بینی شده این کمیته در ایام دهه مبارکه فجر است.

رئیس حوزه هنری استان کردستان با اشاره به برگزاری چندین دوره جشنواره بین المللی فیلم فجر در استان گفت: این آمادگی در استان وجود دارد با توجه به موافقت رسمی وزارت بهداشت با برگزاری مردمی جشنواره فیلم فجر، همچون چند دوره گذشته با همکاری حوزه هنری و اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان کردستان جشنواره سی‌ونهم فیلم فجر را در ایام درنظر گرفته شده در سنندج برگزار کنیم.

مرادی تصریح کرد: برگزاری نمایشگاه عکس "کردستان در انقلاب اسلامی در پیاده‌راه خیابان فردوسی، ایجاد دیوار متحرک نقاشی‌کودکان، کاریکاتور و ... در پیاده راه فردوسی، برگزاری نمایشگاه‌های مجازی‌هنرمندان رشته‌های مختلف هنری، برگزاری وبینار تخصصی هنری‌توسط واحد آموزش و پژوهش حوزه هنری در زمینه‌های ادبیات کودک، نمایش، فیلم مستند، کاریکاتور و...، برگزاری جشنواره‌های فرهنگی و ورزشی توسط سازمان ورزش و جوانان در روستا‌های استان، پخش فیلم‌های کوتاه فیلمسازان کردستانی در شبکه استانی صداوسیمای مرکز کردستان و برنامه‌های متعدد هنری در این شبکه، برگزاری ورک‌شاپ کارتون و کاریکاتور و ورک‌شاپ خوشنویسی توسط سازمان بسیج هنرمندان استان در کنار غبارروبی مزار شهدای انقلاب اسلامی تحت عنوان "مهمانی لاله‌ها" در کنار بسیاری از برنامه‌های داخلی دستگاه‌های فرهنگی و هنری از دیگر عناوین در نظر گرفته شده جهت اجرا در ایام دهه مبارک فجر توسط اعضای کمیته هنری ستاد دهه فجر استان‌کردستان است.

او در پایان گفت: بخش عمده‌ای از فعالیت‌های در نظر‌گرفته شده مختص مناطق حاشیه شهر‌ها بوده و در سنندج نیز ئر مناطق نایسر، حسن آباد، آساوله و ... نیز برنامه‌هایی درنظر گرفته شده است که از ۱۲ تا ۲۲ بهمن در این مناطق برگزار می‌شود.

انتهای پیام /ع

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر