سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام در ۶ بهمن ماه

بازار امروز در اکثر نماد‌ها متعادل و منفی آغاز بکار کرد.

به گزارش خبرنگار بورس گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،امروز دوشنبه (۶ بهمن ماه) بازار سرمایه متعادل و منفی در بیشتر نمادها آغاز به کار کرد.

برترین صفوف تقاضا و عرضه در بورس و فرابورس در ۵دقیقه ابتدایی پیش گشایش

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام در ۶ بهمن ماه

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام در ۶ بهمن ماه

گروه پالایشی یکپارچه سبزپوش هستند.

باتوجه به عرضه‌های نیمه دوم در گروه خودرویی، شاهد شروع منفی و متعادل در این گروه هستیم دو لیدر این گروه خودرو و خساپا در محدوده منفی قرار دارند و با هیجان فروش به ترتیب در محدوده منفی ۴ و ۳ درصد دنبال می‌شوند. سایر نماد‌ها هم نیز در محدوده منفی قرار دارند.

گروه فرآورده‌های نفتی که تا دقایق پایانی معاملات روز گذشته پرتقاضا و با صفوف خرید همراه بودند، امروز متعادل و در برخی از نماد‌ها از جمله شپنا مثبت دنبال می‌شوند. شپنا در محدوده قیمتی ۱۰۹۰ تومان رشد ۳ درصد دارد. شتران در قیمت ۸۷۵ تومان قرار دارد و رشد ۱ درصدی را تجربه می‌کند. شبریز نماد پر تقاضا این گروه بشمار می‌آید که در سقف قیمت روزانه با صف خرید همراه است.

در گروه فلزات اساسی نماد فولاد در قیمت ۱۱۴۴ تومان افت ۱ درصد دارد. فملی با افت بیش از ۳ درصد دنبال می‌شود و در قیمت ۱۰۷۶ تومان قرار دارد. ذوب و #فخوز با صف فروش مواجه هستند.

افت ۱۰هزار واحدی نماگر بورس در ۱۰دقیقه آغازین معاملات امروز

شاخص کل بورس تهران در ساعت ۹:۱۰ در ارتفاع یک میلیون و ۲۲۴هزار واحد قرار گرفته است.

نماد‌های شپنا، شبریز و فملی بیش‌ترین تأثیر مثبت و نماد‌های غپینو، وبهمن و خرینگ بیشترین اثر منفی را بر روند حرکت شاخص گذاشته‌اند.

در پالایشی ها همچنان تقاضای بهتری نسبت به بقیه بزرگان بازار دیده می شود.

در ساعت ۹:۱۵ شاهد افزایش تقاضا در بیشتر نماد‌ها هستیم.

شپنا به صف خرید بیش از ۱۲۰ میلیون سهمی رسید. حجم معامله تا این لحظه ۱۴۴ میلیون سهم است.

شستا مثبت شد.

بانکی‌ها هم سبزپوش شدند.

صف فروش ذوب جمع شد و حجم معامله تا به این لحظه بیش از ۸۳ میلیون سهم تا به این لحظه است.

در این روز‌ها پالایشی‌ها سکان لیدری را در دست گرفتند و عمده نماد‌های گروه در سقف قیمت روزانه قرار دارند. شبندر یک قدمی سقف قیمت روزانه قرار گرفت.

در ساعت ۹ و ۳۰دقیقه شاخص کل بورس پس از افت ۱۰هزار و ۴۶۰واحدی (۰.۸د‌رصد) در ارتفاع یک میلیون و ۲۲۴هزار واحد قرار گرفت و همچنین شاخص کل هم‌وزن با کاهش ۰.۸درصدی مواجه شد.

آخرین قیمت ۷۴نماد حداقل سه درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۳۱۷نماد با کاهش بیش از سه درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

نماد‌های شپنا، شستا، شتران، خودرو، خساپا، شبندر و فملی در گروه پرتراکنش‌ترین‌های بورس و نماد‌های چخزد، سپیدار، ذوب، وسپهر، کرمان، زملارد و آریا در گروه پرتراکنش‌ترین‌های فرابورس قرار گرفتند.

ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع به سه هزار و ۹۷۰میلیارد تومان رسید. حقیقی‌ها تا ساعت مورد اشاره رقمی در حدود ۲۹۰میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند.

در ساعت ۹ و ۴۵دقیقه جمع صف‌های خرید حدود هزار و ۳۱۵میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش هزار و ۷۸۰میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات فروشی که در سیستم معاملات ثبت شده به ۴۶۵میلیارد تومان می‌رسد.

تا این ساعت بیشترین تقاضا در صفوف خرید سپیدار، شپنا و رافزا به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام سپیدار سیستم آسیا حدود ۳۴۰میلیارد تومان سفارش فروش وجود دارد. بیشترین عرضه نیز در صفوف فروش گدنا، وتوصا و کدما در نوبت انتظار است.

ارزش ۱۰صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع ۸۴۵میلیارد تومان (۶۴درصد کل) و ۱۰صف فروش برتر ۵۶۵میلیارد تومان (۳۲درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۲۸نماد و حجم صف‌های فروش در ۴۹نماد بیش از ۱۰میلیارد تومان بوده است. گفتنی است حجم صف سپیدار سیستم آسیا به ۳۲.۲درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

«رایانه و فعالیت‌های وابسته به آن» پر اقبال‌ترین صنعت امروز با خالص سفارش خرید ۴۳۰میلیارد تومان است و پس از آن گروه «فرآورده‌های نفتی» قرار دارد که برآیند سفارشات خرید آن ۲۲۰میلیارد تومان می‌شود، از سویی دیگر گروه «انبوه سازی، املاک و مستغلات» با تقاضای فروش ۱۵۰میلیارد تومانی همراه است.

حدود ۳۳درصد از سه هزار و ۹۵میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند. در مجموع سه هزار و ۸۱۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۸۱درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات ۶هزار و ۹۰۰میلیارد تومان خواهد رسید.

شاخص کل مثبت شد.

نماد وبصادر در سقف قیمت روزانه با صف خرید بیش از ۶۲ میلیون سهم همراه است و حجم معامله تا به این لحظه بیش از ۴۷۷ میلیارد سهم است.

شاخص افت بیش از ۱۳ هزار واحدی دقایق ابتدایی معاملات امروزش را جبران و در محدوده مثبت قرار گرفت. اغلب بزرگان در محدوده مثبت و در آستانه سقف قیمت روزانه دنبال می‌شوند.

در ساعت ۱۲:۰۰ فملی منفی و کگل شدند.شستا در حال عرضه شدن است.

تاپیکو و صبا در مدار منفی معامله می شوند.

حقوقی‌ها امروز حدود ۶۰۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد ۱۱هزار و ۴۶۰میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی ۱۴ درصد یعنی هزار و ۵۶۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان پنج درصد از کل معاملات شد.

بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه «خودرو و ساخت قطعات»، «سرمایه‌گذاری‌ها» و «بانک‌ها و مؤسسات اعتباری» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «خدمات فنی و مهندسی» و «فرآورده‌های نفتی» به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

سه نماد خودرو، وپاسار و خساپا لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به کویرح، شرانل و رمپنا معطوف بود.

مالکیت حقوقی در ترکیب سهامداری شرکت ایران خودرو معادل ۸۰میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقیقی حق تقدم تولیدی فولاد سپید فراب کویر با برتری ۴۶میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۶۱نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۱۸۷نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۳۵۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم ۹۲۰میلیارد تومان بود.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها: بورس ، بازار سرمایه
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر