اهدای ۳۴۰میلیون ریال به دانش آموزان کانون آموزشی و پرورشی مصلایی

مدیرکل اوقاف و امور خیریه فارس گفت: مبلغ ۳۴۰ میلیون ریال از محل عواید موقوفه حاج ابوطالب مصلائی به دانش آموزان کانون آموزشی، پرورشی و تربیتی پرورشگاه این موقوفه در شیراز کمک شد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، حجت‌الاسلام سیدعباس موسوی گفت: با تشکیل کارگروه نظارت و راهبری پرورشگاه‌های موقوفه شیراز که به همت و تلاش اداره حراست اوقاف فارس صورت پذیرفت؛ فعالیت‌های این مراکز موقوفه با دقت نظر بیشتری نسبت به گذشته انجام می‌شود به نحوی که طی یک ماه از فعالیت و برگزاری جلسات این کارگروه شاهد اتفاقات خوبی در پرورشگاه‌های موقوفه شهر شیراز بوده ایم و با این اقدام نیک و بشردوستانه شادی و احساس رضایت خاطر برای کودکان و مددجویان رقم خورده است.

او افزود: در همین راستا به منظور اجرای امینانه نیت واقف خیراندیش حاج ابوطالب مصلائی مبلغ ۳۴۰ میلیون ریال در قالب بن کارت و کارت هدیه طی مراسمی به ۳۴ نفر از مددجویان این مرکز اهداء شد.

مدیرکل اوقاف فارس سرانه کمک به هر یک از دانش آموزان این مرکز را در این طرح ده میلیون ریال دانست و ابراز کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و تحصیل و آموزش غیرحضوری دانش آموزان، پیش از این نیز کمک‌های معیشتی در قالب تهیه سبد ارزاق، پوشاک و لوزام تحریر مورد نیاز به‌صورت ماهانه تهیه و در اختیار خانواده‌های مددجویان قرار گرفته است ضمن آنکه خرید و تهیه تبلت آموزشی نیز در دستور کار متولیان این پرورشگاه موقوفه است و پس از تامین به تمام مددجویان تقدیم می‌شود.

موسوی با بیان اینکه پرورشگاه فعلی موقوفه حاج ابوطالب مصلائی ظرفیت پذیرش حداکثر ۴۵ مددجو را دارد، گفت: مطابق وقفنامه صرفا کودکان یتیم بی بضاعت در صورت داشتن قیم و معرفی توسط مراجع ذیصلاح می‌توانند تا سن ۱۵ سالگی در این کانون آموزش، پرورشی و تربیتی حضور داشته و از خدمات آن بهره‌مند شوند.

او ادامه داد: به‌همین منظور و با عنایت به ظرفیت موجود از نهاد‌های مرتبط دعوت می‌کنیم نسبت به معرفی کودکان واجد شرایط جهت پذیرش در این پرورشگاه اقدام کنند.

مدیرکل اوقاف فارس با اشاره به رابطه استیجاری سه هزار و ۹ رقبه موقوفه حاج ابوطالب مصلائی گفت: هنوز بخشی از اراضی و رقبات این موقوفه در تصرف اشخاص است و متصرفان باید بدانند که در صورت عدم پرداخت حقوق موقوفه در واقع حق ایتام این پرورشگاه را پایمال و تصاحب کرده‌اند چراکه درآمد و عواید حاصل از املاک موقوفه مصلائی صرف اجرای نیت واقف و نگهداری و پرورش کودکان یتیم می‌شود.

انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر