صیادی که ۳۵ سال رود نیل را در جستجوی مردگان پارو زد

پیرمرد مصری در جستجوی اجساد مردگان در ۳۵ سال گذشته رود نیل را پارو زده و اجساد بسیاری را به نیرو‌های نجات تحویل داده است.

به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، در کرانه‌های رود نیل و بیش از ۳۵ سال، ماهیگیری که همه او را «شیخ عزت» می‌شناسند با قایق چوبی ساده خود بیرون می‌رود و تمام روز را به تماشای آب رودخانه و حرکات موج می‌گذراند، اما نه برای ماهیگیری و امرار معاش بلکه برای جستجوی اجساد مردگان.

عزت عفیفی ۶۰ ساله که در جستجوی اجساد غرق شده در نیل است و از ۲۵ سالگی داوطلبانه شروع به انجام این کار کرده یعنی زمانی که اولین جسد زن جوانی را پیدا کرد که قایق بر روی او واژگون شده بود.

این موضوع چندین بار تکرار شد و عفیفی در جستجوی اجساد حرفه‌ای شد و نیرو‌های نجات رودخانه این موضوع را رسماً به او واگذار کردند که اکنون به او متوسل می‌شوند تا به جستجوی اجساد کمک کرده و آن‌ها را در جریان امور قرار دهد.

این مرد می‌گوید: من یکی از قدیمی‌ترین ماهیگیران در جزیره هستم و در حال حاضر وقتم را فقط به جستجوی اجساد اختصاص داده‌ام، در حالی که فرزندانم برای به دست آوردن آنچه که با آن زندگی می‌گذرانیم، در همین رودخانه ماهیگیری می‌کنند.

او افزود: من هزینه‌ای برای این موضوع دریافت نمی‌کنم. التماس دعای داغ دیده برای من کافی است تا اجساد غرق شده آن‌ها را پیدا کنم یا آن‌ها را به خاک بسپارم تا حداقل خانواده‌ها از سرنوشت آن‌ها مطلع شوند.


بیشتر بخوانید


شیخ عزت هرگز دوره غواصی در زیر آب را نگذرانده اما او از همان جوانی به طور ذاتی بر این مهارت تسلط داشت. او وقتی جسد را پیدا می‌کند آن را به زمین خشک روی عرشه قایق ساده خود منتقل می‌کند و به پلیس اطلاع می‌دهد تا اقدامات لازم برای اطلاع خانواده متوفی و هماهنگی دفن مرده را انجام دهند.

همکارانش در ابتدا به علت تعداد زیادی از اجسادی که بیرون آورده بود از او وحشت داشتند، اما اکنون آن‌ها با او همکاری می‌کنند و وی را رادار یا اسکنر جسد در رودخانه صدا می‌کنند.

شیخ عزت توضیح داد که "در طی یک سال بین ۱۰۰ تا ۱۶۰ جسد از رود نیل خارج می‌شود و در تابستان تعداد آن‌ها بیشتر از زمستان است، زیرا بسیاری از هموطنان برای فرار از گرمای هوا در رودخانه شنا می‌کنند.

مأموران دادستانی عمومی قبل از انتقال اجساد به سردخانه و اقدامات قانونی، به محل کشف جسد می‌روند و به اظهارات شیخ عزت و نحوه پیدا کردن جسد گوش می‌دهند که بیشتر آنان غرق شده اند و تعداد کمی پس از کالبد شکافی نشان از قتل یا خودکشی دارند.

این مرد جزیره الوراق را محل اجسادی می‌داند که از مصر علیا به دلیل آب کم در آن می‌آیند، زیرا اجسام به دلیل سطح پایین آب منطقه در سطح شناور هستند و او می‌تواند آن‌ها را ببینید و از آب خارج کند.

پیرمرد شصت ساله به قایق چوبی خود تکیه داده می‌گوید که من به پسر بزرگم «عبده» راز‌های این کار را آموختم تا این کار انسان دوستانه را پس از مرگ من ادامه دهد.

صیادی که ۳۵ سال رود نیل را در جستجوی مرگ پارو زد

صیادی که ۳۵ سال رود نیل را در جستجوی مرگ پارو زد

انتهای پیام/

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۵
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
علی
۰۵:۴۸ ۱۰ فروردين ۱۴۰۲
خدا بهش اجر و پاداش بدهد . چه انسان شریف و درستکاری است . خداوند انشاالله به او عمر با برکت و عزت ببخشد
-
ناشناس
۰۸:۴۴ ۲۷ بهمن ۱۳۹۹
درود خدابر ایشان..یه بنده خدایی تو شهرما، پسرنوجوانش افتاده بود تو استخر ذخیره آب.دوتا غواص گفتن 3میلیون تومان می گیریم جنازه شو از زیر آب خارج می کنیم.آخرش به2500راضی شدن.
Iran (Islamic Republic of)
حمید
۱۵:۵۱ ۱۳ بهمن ۱۳۹۹
انسان درستکار . انشاالله سلامت باشی. کار نکو کردن این کار هست...
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۱۶ ۱۳ بهمن ۱۳۹۹
خدا بهت سلامتی بده مرد شریف
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۳۱ ۱۳ بهمن ۱۳۹۹
چه مرد شریفی هست خوش بحال فرزندانش
آخرین اخبار