درخواست امارات و بحرین برای اتحاد با رژیم صهیونیستی در قبال ایران

امارات و بحرین خواهان اتحاد با رژیم صهیونیستی به منظور فشار به دولت جدید آمریکا علیه ایران شدند.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از تایمز اسرائیل، امارات متحده عربی و بحرین امروز، سه شنبه خواهان یکپارچه کردن تلاش‌ها با رژیم صهیونیستی به منظور فشار به دولت بایدن، رئیس جمهور جدید آمریکا در زمینه ایران شدند.

بر اساس گزارش تایمز اسرائیل، در گفت و گوی گابی اشکنازی، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی و عبداللطیف بن راشد الزیانی وزیر خارجه بحرین، دو طرف بر آنچه به ادعا، نگرانی‌های خود در زمینه برنامه هسته‌ای تهران، موشک‌های بالستیک و فعالیت‌ها در خاورمیانه خوانده می‌شد، تأکید کردند.

وزیر خارجه بحرین گفت: یک موضع منطقه‌ای مشترک در خصوص این مسائل، دارای تأثیری بزرگتری بر آمریکا خواهد بود.

طبق این گزارش، وزرای خارجه بحرین، اسرائیل و امارات در نخستین روز چهاردهمین کنفرانس بین المللی انستیتو مطالعات امنیت ملی که امسال به خاطر محدودیت‌های ناشی از کرونا مجازی برگزار شد، صحبت کردند. اداره این جلسه از سوی «عاموس یادلین» رئیس مرکز مطالعات امنیتی داخلی رژیم صهیونیستی انجام شد.

وزیر خارجه بحرین در این نشست مجازی مدعی شد: ما باید به برنامه موشکی ایران، حمایت از وکلای منطقه‌ای اش و مداخله در امور داخلی دولت‌ها در منطقه، به منظور تحقق صلح و ثبات در خاورمیانه پاسخ دهیم.

الزیانی همچنین مدعی شد بند‌های توافق (احتمالی با ایران) باید در سایه توافقنامه‌های صلح ابراهیم (توافقنامه‌های عادی سازی روابط) که با میانجی گری آمریکا میان اسرائیل با امارات، بحرین، مراکش و سودان برقرار شد، تغییر یابد.

او گفت: هر توافقی در آینده، نیاز است تا واقعیت جدید در منطقه را منعکس کرده و برای تمامی کشور‌ها در منطقه قابل قبول باشد.

گابی اشکنازی، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی نیز در این نشست مدعی شد توافقنامه‌های عادی سازی روابط، صدای منطقه‌ای را تقویت کرده و بر اهمیت گزینه نظامی در سیاست اسرائیل در قبال ایران تأکید کرده است.

انور قرقاش، وزیر مشاور در امور خارجه امارات نیز مدعی شد یکی از شکست‌های برجام، «نبود صدای منطقه‌ای در آن» بود.

قرقاش همچنین مدعی شد: بعد از ۴۰ الی ۵۰ سال ما به این نتیجه رسیدیم که نداشتن ارتباط با اسرائیل مؤثر نخواهد بو؛ بلکه بجای آن ما می‌توانیم به شکلی مؤثرتر به اختلافاتمان از طریق گفتگو، تعامل، اعتماد و آشتی بپردازیم.

به نوشته تایمز اسرائیل، اسرائیل، امارات و بحرین به دنبال بازداشتن دولت بایدناز بازگشت به برجام در قالب اصلی آن (و با همان شرایط پیشین آن) هستند.

انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۰:۴۹ ۰۹ بهمن ۱۳۹۹
اینها فکر میکنن کی هستن اربابتون تازه فهمیدن که چه اشتباهی کردن این همه ایران تحریم کردن دیگه چیزی نمونده که تحریمش بکنن مجبور هستن بیان سرقرار شروع غنی سازی ۲۰درصدانهارامیارهدست بوسی فکرمیکنن ایران میخوادبمب اتم بسازه خوب نگزارن راهش اینه که بیان تحریمها رابردارن البته ایران اعلام کرده بمب اتم نمیخواد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۴۷ ۰۸ بهمن ۱۳۹۹
موش به سوراخ نمی رفت جارو به دمش می بست .چقدر بدبخت وبیچاره شدهاند حاکمان این دو کشور که نه این دوروستا رژیم غاصب توی امنیت خودش مانده واین دوحاکم خودفروخته ازاین رژیم امنیت میخواهند ..کجای سردار دلها کجای؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۶:۴۲ ۰۸ بهمن ۱۳۹۹
واقعا دو کشور مسلمان با یهود همدست شود علیه یک کشور مسلمان یا الله
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر