بهره برداری از آرامستان جدید تا سال ۱۴۰۰

شهردار کرمان گفت:چیدمان هزار و ۴۰۰ قبر دو طبقه در آرامستان جدید کرمان در حال انجام است و تا سال نو آماده بهره برداری می شوند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ، سید مهران عالم زاده، شهردار کرمان گفت: ساخت نمازخانه، غسالخانه، سرویس بهداشتی و مراکز خدماتی باید هرچه زودتر در آرامستان جدید کرمان تمام شود و همراه با آماده‌سازی محل قبور دفن اموات، اجرا شود تا شهروندانی که برای دفن اموات و زیارت قبور به این محل می‌آیند، امکانات لازم را در اختیار داشته باشند.

او با اشاره به آماده‌سازی گلبرگ بعدیِ آرامستان جدید، درباره غسالخانه این آرامستان افزود: نقشه غسالخانه آماده و طراحی شده و به‌زودی ساخت آن آغاز خواهد شد.

عالم‌زاده تصریح کرد: مراحل کار گلبرگ اول در حال پایان است و تلاش می‌کنیم با معابر و پیاده‌رو‌های مناسب، از تجمع در آرامستان جدید جلوگیری کنیم.

او تصریح کرد: گلبرگ دیگر آرامستان نیز باید تا قبل از پایان سال تکمیل و اجرای دیوارچینی، پیاده‌روسازی، جدول‌گذاری، آسفالت و فضای سبز آن به پیمانکار سپرده شود.

شهردار کرمان با بیان اینکه باید برای تأمین آب آرامستان جدید، لوله موردنیاز خریداری و حفاری آغاز شود، گفت: دفن تعداد زیادی از اموات در این آرامستان پیش‌بینی شده و با تدابیر اندیشیده شده، آرامستان جدید تا سال‌های زیادی پاسخ‌گوی دفن اموات در شهر کرمان خواهد بود.

عالم‌زاده افزود: از بازدید قبلی تاکنون، جاده دسترسی به آرامستان جدید تا محل قبور، در قالب «پویش آسفالت» شهرداری کرمان، آسفالت شده است؛ ضمن اینکه علائم ترافیکی برای ایمنی نیز نصب خواهد شد.

او با بیان اینکه اگر حادثه‌ای رخ دهد، در آرامستان فعلی دچار بحران و چالش می‌شویم، گفت: به همین دلیل تمام دستگاه‌های اجرایی باید همکاری کنند تا بعد از گذشت ۵۰ سال از ساخت آرامستان قبلی، این اتفاق خوب رقم بخورد و آرامستان جدید هرچه سریع‌تر به بهره‌برداری برسد.

شهردار کرمان تصریح کرد: چیدمان هزار و ۴۰۰ قبر دو طبقه پیش‌ساخته در گلبرگ اول، براساس جهت قبله در حال انجام است و پیش بینی می‌شود تا سال نو به بهره برداری برسد.

انتهای پیام/ی

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر