ورود مسافران خارجی بدون گواهی سلامت به مشهد ممنوع است

مدیر گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های واگیر دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: مسافران پرواز‌های خارجی برای ورود به مشهد باید گواهی سلامت همراه با تست منفی pcr داشته باشند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد،  محمدجعفر صادقی مدیر گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های واگیر دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: هر مسافر پرواز خارجی ورودی به مشهد باید یک گواهی سلامت همراه با تست pcr عدم ابتلا به کرونا را داشته باشد و شرکت‌های هواپیمایی بدون داشتن این برگه مجاز به صدور بلیط نیستند و به افرادی که فاقد این گواهی باشند اجازه ورود داده نمی‌شود.

او افزود: از زمان صدور گواهی آزمایشگاهی نباید بیش از ۹۶ ساعت گذشته باشد و افرادی که زمان سفرشان طولانی‌تر است باید غربالگری در بدو ورود به مقصد بعدی داشته باشند و اگر تستشان مثبت بود باید ۱۴ روز قرنطینه شوند و کلیه هزینه‌ها بر عهده خود فرد است.
 

بیشتر بخوانید


مدیر گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های واگیر دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: هموطنانی که قصد ورود به کشور را دارند در صورتی که مدت اقامتشان در خارج از کشور بیش از دو هفته باشد، باید گواهی سلامت داشته باشند و این گواهی به تأیید کنسولگری ایران در آن کشور رسیده باشد.

صادقی بیان کرد: سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده است که اگر به هر دلیل زمان سفر فرد بیش از ۹۶ ساعت به‌طول بینجامد باید غربالگری بشود تا اگر مشکلی در حین سفر بود بلافاصله اقدام لازم صورت پذیرفته و از تکثیر ویروس جلوگیری شود.

او با بیان اینکه مواردی که زمان سفرشان طولانی است و با دو پرواز به کشور مقصد می‌روند در فرودگاهی که پرواز اول به زمین می‌نشیند مورد غربالگری قرار می‌گیرند، تصریح کرد: اگر فرد مشکلی نداشته باشد روی گواهی سلامت اولیه مهر زده می‌شود که به معنای بلامانع بودن ادامه سفر است اما اگر فرد علامت‌ دار شده باشد آن گواهی ابطال می‌گردد و فرد تا زمان بهبودی در قرنطینه قرار می‌گیرد و کلیه هزینه‌ها هم بر عهده خودش است. 
 
انتهای پیام//ف.ش
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر