با نحوه محاسبه بهای برق مورد استفاده از ماینر‌های ارز دیجیتال آشنا شوید

سخنگوی شرکت توزیع نیروی برق مشهد گفت: برق مورد استفاده از ماینر‌ها برای تولید نیست به همین دلیل نرخ استفاده از این نوع برق با نرخ و تعرفه برق صادراتی محاسبه می‌شود.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، این روز‌ها کمتر کسی است که چیزی از استخراج ارز دیجیتال نشنیده باشد.
 
سیستم الگوریتم پیچیده ریاضی که بلای جان صنعت برق شده است. مهم‌ترین دغدغه‌ای که در هزینه‌های نگهداری ماینینگ، باید به آن توجه شود تامین هزینه‌های برق مورد نیاز است.
 
در همین خصوص علیرضا کاشی سخنگوی شرکت توزیع نیروی برق مشهد گفت: میزان برق مصرفی و تعداد ماینینگ‌هایی که در مشهد در حال فعالیت هستند بسیار اندک و ناچیزاست، ولی اگر گزارشی از سوی مردم به دست ما برسد و یا در استفاده از برق با رقم نامتعارفی مواجه شویم حتما رسیدگی خواهیم کرد.

او افزود: استفاده از ماینر‌ها از سوی سامانه کنتر‌ها از سوی همکارانمان رصد می‌شود که در صورت مشاهده هر گونه تخلفی با هماهنگی‌های لازم که با مقامات قضایی و انتظامی انجام شده است نسبت به جمع آوری آن‌ها اقدام خواهیم کرد.

بیشتر بخوانید

سخنگوی شرکت توزیع نیروی برق مشهد ادامه داد: هر چند تا کنون هیچ موردی برای استفاده از ماینر در مشهد به صورت رسمی و قانونی گزارش نشده است و کسی به ما مراجعه نکرده است با این همه، اما ما آمادگی‌های لازم را برای تامین برق به این منظور را داریم به شرط اینکه افراد از قبل مجوز‌های لازم را برای استفاده از ماینر از سازمان صمت دریافت کرده باشند.

کاشی در پاسخ به این سئوال که محاسبه برق مورد استفاده ماینینگ‌ها به چه شکل انجام می‌شود بیان کرد: از آن جایی که برق مورد استفاده ماینر‌ها برای تولید یا ارائه خدماتی نیست نرخ استفاده از این نوع برق با نرخ و تعرفه برق صادراتی محاسبه می‌شود.

او در توضیح این که آیا رصد هر گونه تخلفی در این زمینه برای اداره برق مشهد وجود دارد یا خیر تصریح کرد: ماینر‌هایی که در سطح شهر مورد استفاده قرار می‌گیرد، چون برق زیادی را مصرف می‌کنند رصد کردن این موارد برای شرکت برق چه برای کنتر‌های قدیمی و چه دیجیتال اصلا کار سختی نیست و ما در یک زمان بسیار کوتاه می‌توانیم این افراد را ردیابی و شناسایی کنیم که پس از شناسایی با مراکز امنیتی و قضایی هماهنگ و نسبت به جمع آوری آن‌ها اقدام خواهد شد.

سخنگوی شرکت توزیع نیروی برق مشهد تأکید کرد: خاموشی‌هایی که در سطح مشهد اتفاق می‌افتد هیچ ربطی به استفاده از ماینر‌ها ندارد و همه به خاطر سوخت نیروگاه هاست.
 
 
منبع:قدس آنلاین

انتهای پیام//م. م
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها: قطعی برق ، قیمت برق
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر