وضعیت نگران کننده ابتلا به کرونا در بیماران خاص

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه وضعیت ابتلا به کرونا در بیماران خاص استان را نگران کننده توصیف کرد.

به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، حسین خوش اقبال معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه با اشاره به وجود ۳۷ هزار و ۵۰۰ بیمار خاص در استان گفت : متاسفانه این بیماران در کنار درد و رنج بیماری، مشکلات بسیاری دارند و در شرایط حال حاضر فشار‌های اقتصادی بیش از همه این قشر از جامعه را تحت فشار قرار می‌دهد.

او با بیان اینکه همه باید برای کمک به این بیماران پای کار بیایند، گفت : در این شرایط سخت در کنار مسئولین و نهاد‌های دولتی باید مردم و خیرین هم پای کار آمده تا بتوانیم نیاز این بیماران را تا حد زیادی مرتفع کنیم.

او به آمار بالای ابتلا به کرونا در میان بیماران خاص اشاره کرد و افزود: این وضعیت نگران کننده است و متاسفانه فوتی‌های ناشی از کرونا هم در این قشر از جامعه بالا است.

خوش اقبال افزود: این بیماران ایمنی آنچنانی که باید در برابر کرونا ندارند و باید در این شرایط زمینه را طوری فراهم کنیم که محافظت‌ها و پیشگیری‌های لازم از این قشر در برابر این بیماری صورت گیرد.

معاون استانداری کرمانشاه ادامه داد: از هیچ ظرفیت قانونی برای کمک به این بیماران دریغ نمی‌کنیم و مدیران هم باید در این زمینه از تمام ظرفیت‌های خود استفاده کنند.

خوش اقبال به مشکلات انجمن‌های بیماران خاص هم اشاره کرد و افزود: عمده مشکلات انجمن‌ها مربوط به نبود مکانی برای فعالیت است که از دانشگاه علوم پزشکی می‌خواهیم در این زمینه همکاری کرده و ساختمانی را در اختیار این انجمن‌ها قرار دهد.

او افزود: انجمن‌های بیماران خاص، همیار و کمک حال دانشگاه علوم پزشکی هستند و اگر این انجمن‌ها نبودند قطعا حجم مراجعات بیماران به دانشگاه علوم پزشکی چند برابر می‌شد و دانشگاه باید در تامین نیاز‌های این انجمن‌ها همکاری داشته باشد .

انتهای پیام/د

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر