در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

بورس در انتظار تائید پیشنهاد تخفیف خوراک پتروشیمی‌ها

پیشنهاداتی در جلسه شورای عالی بورس مبنی بر اینکه قوانین بالادستی کشور از جمله موضوع پتروشیمی‌ها در جهت حمایت از بازار سرمایه تصویب شود، ارائه شد.

سعید اسلامی بیدگلی نماینده کانون‌های فعال بازار در شورای عالی بورس در گفت‌وگو با خبرنگار بورس گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: ما مسئولان باید اظهار نظرهایی داشته باشیم که در راستای حمایت از بازار باشد، اما خبرنگاران و تحلیلگران حق دارند راجع به هر اظهار نظری انتقاد کنند. خود من از زدن برخی حرف های قبل از مسئولیتم پرهیز می کنم. سعی کنیم اظهار نظرهایمان به نحوی باشد که در راستای پازل سیاسی، اجتماعی و اقتصادی فعلی کشور کمک کننده باشد.

این مقام مسئول درباره شایعاتی مبنی بر تشکیل جلسه سران قوا برای تخفیف خوراک پالایشگاهی‌ها، بیان کرد: در جریان این جلسه نیستم. اما پیشنهاداتی در جلسه شورای عالی بورس ارائه شده است، مبنی بر اینکه قوانین بالادستی کشور در جهت حمایت از بازار سرمایه تصویب شود، از جمله موضوع پتروشیمی ها، همچنین قرار است تا همکاران وزارت نفت و مجلس با همفکری یکدیگر مصوبه ای را تدوین کنند که در بلند مدت به نفع بازار سرمایه باشد.

وی ادامه داد: اساسا معتقدم که حمایت از بازار سرمایه لزوما به معنی تزریق نقدینگی نیست. حمایت از بازار این است که بتوانیم قوانین و مقرراتی اعمال کنیم تا صنایع بورسی بتوانند حمایت جدی از بازار داشته باشند.

اسلامی بیدگلی در مورد لزوم تصویب این طرح در شورای عالی بورس، گفت: نیاز به تصویب در شورای عالی بورس نیست و اگر سران قوا چیزی را مصوب کنند برای همه ما لازم الاجراست.

این مقام مسئول درباره تاثیر این طرح بر بازار سرمایه اظهار کرد: مبنی بنیادی را تغییر خواهد داد و به طور جدی ریسک های بازار سرمایه را به شدت کاهش می دهد و ریسک های سیاستگذاری که  مرتب روی صنایع وجود دارد را به طور کامل از بین می برد.

او در پایان اشاره کرد: در قوانین بالادستی هم مواردی در دستور کار قرار گرفته است از جمله موضوع قیمت گذاری ها و پیشنهادهایی که از سوی خود شورا مطرح شده است، مبنی بر اوراق تبعی که توسط صندوق توسعه فروخته شد. در مجموع موضوع اصلی این است که حمایت ها از بازار سرمایه از طریق زیرساخت ها، قوانین و مقررات انجام شود، نه صرفا تزریق نقدینگی و پول.

همچنین وزیر اقتصاد در حاشیه مراسم تودیع و معارفه روسای قدیم و جدید سازمان بورس در پاسخ به سوال خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان در خصوص نهایی شدن تخفیف جدید خوراک پالایشگاه‌ها و پتروشیمی‌ها و بررسی آن در جلسه سران قوا گفت: این پیشنهاد از طرف ما داده شده که در حال بررسی است. امیدواریم که هر چه سریع‌تر به تحقق برسد.

انتهای پیام/                    

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر