ستاری خبر داد؛

آغاز به کار مرکز نوآوری و فناوری ایران در کنیا

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری اسلامی ایران گفت: امروز شاهد گشایش و آغاز به کار مرکز نوآوری و فناوری ایران در کنیا هستیم.

به گزارش حوزه فناوری گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در دومین روز سفر خود به کنیا در راس یک هیات فناور، با جوزف واکاباموچرو وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کنیا در شهر نایروبی پایتخت این کشور دیدار کرد. در این نشست ریچارد گاتیا رییس اتاق صنعت و بازرگانی این کشور نیز حضور داشت.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در این دیدار با اشاره به پیشرفت‌های قابل توجه ایران در حوزه فناوری‌های نو، گفت: ایران ۴۰ سال است که با تحریم‌های ظالمانه آمریکا دست و پنجه نرم می‌کند. اما این تحریم‌ها نه تنها مانع پیشرفت ایران نشد بلکه بهترین محرک برای دانشمندان و سرآمدان علمی شد تا در حوزه‌های مختلف علمی به خودکفایی برسیم.

ستاری ادامه داد: ما برای تامین نیاز‌های خود ناچاریم که همه تجهیزات و محصولات را خودمان تولید و طراحی کنیم. همین موضوع نیز ما را به سمت خودکفایی پیش برد و صنایعمان را بومی‌سازی کردیم.

تولیدات شرکت‌های دانش‌بنیان منطبق با استاندارد‌های بین المللی است

رییس بنیاد ملی نخبگان با اشاره به اینکه تولیدات شرکت‌های دانش بنیان ایرانی منطبق با استاندارد‌های بین المللی است، بیان کرد: همه این محصولات با بهترین کیفیت و رعایت استاندارد‌های جهانی تولید شده اند. شرکت‌های توانمند ایرانی می‌توانند تجربه خود در این زمینه را در اختیار شرکت‌های کنیایی متقاضی قرار دهند.

ستاری ادامه داد: این همکاری‌ها می‌تواند در قالب انتقال فناوری، دانش فنی و تعیین قیمت‌های رقابتی برای محصولات و خدمات دانش‌بنیان باشد. مرکز نوآوری و فناوری ایران در کنیا نیز این فضا را تسهیل کرده است.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با اشاره به راه اندازی مرکز نوآوری و فناوری ایران در کنیا، گفت: قول ایجاد این مرکز را دو سال پیش دادم و خوشبختانه با همکاری دو کشور، امروز شاهد گشایش و آغاز به کار آن هستیم. از ظرفیت‌های آن برای توسعه همکاری‌های دوجانبه بهره بگیریم.

ستاری از مسوولان حوزه فناوری کنیا دعوت کرد تا به ایران سفر کنند و از نزدیک با روند رو به رشد فناورانه ایران و دستاورد‌های دانش‌بنیان‌های کشورمان بازدید کنند.

کنیا آماده استفاده از تجربه ایران برای ایجاد زیست‌بوم فناوری و نوآوری است

در ادامه جوزف واکاباموچرو وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کنیا نیز ضمن تشکر از تلاش‌های ایران و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای ایجاد مرکز نوآوری ایران در کنیا، گفت: ایران در حوزه فناوری‌های نوظهور رشد خوبی کرده است. ما آماده استفاده از تجربیات ایران در زمینه ایجاد زیست بوم فناوری و نوآوری هستیم.

او افزود: توانمندی شرکت‌های دانش بنیان ایرانی در حوزه فناوری‌های پیشرفته بسیار حائز اهمیت است و ما باید از این نوع و مدل توسعه‌ای الگوبرداری کنیم.

به گفته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کنیا، این کشور ظرفیت بالایی در حوزه اقتصاد دیجیتال و فناوری ارتباطات و اطلاعات دارد؛ اما هنوز این توانمندی‌ها به خوبی در کشورشان شکوفا نشده است.

اوهمچنین بیان کرد: استفاده از تجارب موفق ایران در ایجاد استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان یک فرصت ویژه برای کنیا محسوب می‌شود.

پس از این دیدار، جوزف واکاباموچرو وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کنیا و ریچارد گاتیا رییس اتاق صنعت و بازرگانی این کشور از دستاورد‌های دانش‌بنیان‌های ایرانی در مرکز نوآوری و فناوری ایران در کنیا دیدن کردند.

توسعه صادرات محصولات فناورانه

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری برای دومین بار در راس هیاتی ۴۰ نفره از شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق به کشور کنیا سفر کرده است تا زمینه برای توسعه صادرات محصولات فناورانه این شرکت‌ها فراهم شود. همچنین امروز با حضور معاون علمی و فناوری مرکز نوآوری ایران در کنیا افتتاح شد.

انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر