غربالگری تنبلی چشم در خراسان رضوی فعال شد

معاون امور توسعه پیشگیری بهزیستی خراسان رضوی گفت: پایگاه‌های غربال بینایی کودکان با رفع محدودیت‌های کرونایی در همه‌ی شهرستان‌های خراسان رضوی مجددا فعال شد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، حسین تنها طلب معاون امور توسعه پیشگیری بهزیستی خراسان رضوی گفت: با آبی شدن وضعیت خراسان رضوی از نظر شیوع ویروس کرونا، پایگاه‌های غربالگری بینایی در سراسر استان فعالیت مجدد خود را از سر گرفته‌اند.

او افزود: والدین می‌توانند از طریق تماس با بهزیستی شهرستان‌های محل سکونت‌شان، از محل و زمان انجام غربالگری کودکان‌شان اطلاع حاصل کنند.

معاون امور توسعه پیشگیری بهزیستی خراسان رضوی در خصوص پایگاه‌های غربالگری بینایی مشهد ادامه داد: یک پایگاه مرکزی و اصلی غربالگری بینایی در بلوار اقبال لاهوری این شهرستان واقع شده که شهروندان می‌توانند با شماره تلفن ۳۵۰۱۹۵۱۶ با آن تماس بگیرند و از نشانی نزدیک‌ترین پایگاه غربالگری بینایی به محل سکونت‌شان مطلع شوند.

بیشتر بخوانید

تنها طلب با اشاره به  اینکه تمام کودکان سه تا شش سال مشمول این طرح هستند؛ بیان کرد: برای مددجویان بهزیستی و کمیته‌ی امداد امام خمینی و نیز برای خانواده‌های کم‌بضاعت، عینک رایگان، جراحی رایگان و خدمات اپتومتری و بینایی سنجی رایگان انجام می‌شود.

او تصریح کرد: غربالگری آمبلیوپی یا تنبلی چشم به صورت حضوری انجام می‌شود و چنانچه در مرحله‌ی معاینه، تشخیص داده شد که نیاز به معاینه و بررسی دقیق‌تری هست کودک به اپتومتریست معرفی می‌شود.

معاون امور توسعه پیشگیری بهزیستی خراسان رضوی تاکید کرد: پس از بینایی‌سنجی که منجر به تشخیص سلامت یا اختلال بینایی می‌شود اگر نیاز به بررسی‌های تخصصی و احیانا جراحی باشد، کودک به متخصص چشم‌پزشکی معرفی خواهد شد تا کار درمان را پیگیری نماید.

تنها طلب اظهار کرد: بیش از ۵ هزار کودک در ۱۵ سال گذشته از طریق این برنامه، از مشکلات جدی بینایی که ممکن بوده منجر به نابینایی یا کم‌بینایی شدید و یا مشکلات حاد و مزمن بینایی شوند نجات یافته‌اند.
 
انتهای پیام//م.ج
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر