امضای تفاهم نامه مشترک بهزیستی و دانشگاه پیام نور فارس

مدیرکل بهزیستی فارس از امضای تفاهم نامه‌ای با اصول همکاری‌های دوجانبه میان بهزیستی و دانشگاه پیام نور فارس خبر داد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، سید محمدصادق کشفی نژاد مدیرکل بهزیستی فارس اظهار کرد: به منظور ایجاد و گسترش همفکری و همکاری‌های آموزشی پژوهشی در جهت اعطای تلاش متقابل در حل مشکلات و معضلات علمی-تحقیقاتی، تفاهم نامه همکاری میان اداره کل بهزیستی و دانشگاه پیام نور فارس ایجاد و امضا شد.

او ادامه داد: این تفاهم نامه بر مبنای برآوردن نیاز‌های آموزشی و پژوهشی، خدمات کارگاهی و آزمایشگاهی، ارائه سمینار‌ها و دوره‌های آموزشی کوتاه مدت مورد نیاز بهزیستی به منظور ارتقای توان علمی کارشناسان و محققان و بهره‌گیری از توانایی‌های بهزیستی جهت اجرای فعالیت‌های مشترک یا اختصاصی، آموزشی و پژوهشی، انتشار مقالات علمی تحقیقاتی، حمایت و هدایت پایان نامه‌های دانشجویان برای جامعه هدف بهزیستی، بررسی پروژه‌های تحقیقاتی و پشتیبانی از سمینار‌ها کنفرانس ها، نمایشگاه‌ها و کارگاه‌های تخصصی علمی دانشگاه صورت گرفته است.

کشفی نژاد اظهار امیدواری کرد: این اتفاق می‌تواند اثربخشی طرح‌های مشترک بهزیستی و دانشگاه پیام نور را در استان فارس قوت بخشیده و با همکاری‌های دو جانبه و پشتیبانی علمی بیشتر از هر چیز به کاهش آسیب‌های اجتماعی و مرتفع ساختن چالش‌های این آسیب‌ها در جامعه به صورت تخصصی بپردازد.

او افزود: در بحث تربیت مربی، بهزیستی می‌تواند کارورزی مربیان دانشگاه را برای دانشجویان در بستری مناسب ایجاد نماید و با شناسایی و تحقیقات به روز در جامعه از بسیاری از معضلات و آسیب‌های مورد نظر بهزیستی جلوگیری کند.

کشفی نژاد تصریح کرد: ایجاد بستر مناسب برای کارشناسان و محققان بهزیستی و نیز دانشجویان و اساتید دانشگاه، در پرورش نخبگان علمی بسیار حائز اهمیت بوده و همچنین در همین رابطه می‌توان برای فرزندان تحت پوشش بهزیستی با شناسایی استعداد‌های بالقوه شان برنامه‌ریزی‌های لازم فکری را جهت بالفعل شدن در نظر گرفت.

مدیرکل بهزیستی فارس ادامه داد: ما قبلا نیز نخبگان ملی بسیاری را در سطوح مختلف علمی، ورزشی و هنری از سوی خانواده‌ها و فرزندان تحت پوشش شاهد بوده ایم و تکرار این امر موجب قوت قلب ماست تا به این مسیر پربار اجتماعی ساماندهی بیشتری بدهیم. 

انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر