معاون وزیر علوم در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد؛

برگزاری آزمون زبان عمومی وزارت علوم منوط به مجوز وزارت بهداشت

صدیقی گفت: برای برگزاری آزمون زبان عمومی وزارت علوم در حال رایزنی با وزارت بهداشت هستیم، اگر وزارت بهداشت مجوز بدهد این آزمون را برگزار خواهیم کرد.

مجتبی صدیقی، رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم تحقیقات  و فناوری و معاون وزیر علوم در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره آخرین تمهیدات وزارت علوم برای برگزاری آزمون زبان اظهار کرد: امسال با توجه به شرایط شیوع ویروس کرونا امکان برگزاری آزمون زبان را نداشتیم اما دانشجویان دکتری برای شرکت در آزمون جامع به نمره زبان احتیاج دارند. 

او افزود: با توجه به ضرورت برگزاری آزمون MSRT، اولین دوره از این آزمون در مهر ماه برگزار شد و حدود ۴ هزار نفر در آن شرکت کردند. در این آزمون ظرفیت ۵۰ درصد کاهش یافت و فاصله صندلی‌ها نیز دو برابر شد تا شیوه نامه‌های بهداشتی ابلاغی ستاد کرونا اجرایی شود.

صدیقی بیان کرد: برای برگزاری آزمون زبان عمومی وزارت علوم در حال رایزنی با وزارت بهداشت هستیم و اگر وزارت بهداشت مجوز بدهد این آزمون را برگزار خواهیم کرد.

او یادآوری کرد: اگر این اقدامات و هماهنگی‌ها انجام شود این آزمون را تا قبل از پایان سال ۹۹ برگزار خواهیم کرد.  

معاون وزیر علوم افزود: در تلاشیم این آزمون را با دو برابر ظرفیت برگزار کنیم به این صورت که یک بار در نوبت صبح و یک بار در نوبت بعد از ظهر تا  عقب ماندگی ما تا حد زیادی جبران شود.  با توجه به آمار قبلی که در هر مرحله حدود ۴ هزار دانشجو ثبت نام می‌کردند در این مرحله ۸ هزار نفر شرکت خواهند کرد.

رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم بیان کرد: این آزمون با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و فاصله صندلی‌های ۱.۵ متر برگزار خواهد شد.  

او ادامه داد: در آزمون دور قبلی فقط به دانشجویان دکتری اجازه شرکت داده شد و فقط در برخی استان‌ها که ظرفیت خالی مانده بود ثبت نام از دانشجویان کارشناسی ارشد نیز صورت پذیرفت.  

رئیس سازمان امور دانشجویان ادامه داد: بر اساس برنامه ریزی‌ها مقرر شده بود آزمون در ماه آذر و دی برگزار شود که به منظور رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی لغو و به موعد دیگری موکول شد.

گفتنی است، هزینه ثبت نام در این آزمون بر اساس مصوبه هیئت وزیران از آبان امسال ۱۲۰ هزار تومان بود. آزمون زبان MSRT با نام پیشین MCHE، یک آزمون زبان انگلیسی است که توسط سازمان امور دانشجویان وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به صورت ماهانه در تعدادی از شهرهای ایران برگزار می‌شود.

از این آزمون که از آزمون‌های زبان انگلیسی داخلی در ایران به شمار می‌رود به عنوان یک آزمون تافل کوچک یاد می‌شود، لذا دانشجویان برای آمادگی در این آزمون، منابع آزمون تافل را می‌خوانند. این آزمون ویژه دانشجویان دکتری و همچنین ویژه دانشجویانی است که جهت خروج از کشور و برای ادامه تحصیل باید نمره مورد نظر را از آزمون دریافت کنند.


بیشتر بخوانید


انتهای پیام/

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار