مدیرعامل سازمان توسعه و عمران شهرداری قم ؛

آخرین رمپ پل جمهوری تا پایان سال به بهره برداری می رسد

امامی گفت:عملیات عمرانی آخرین رمپ پل جمهوری از سمت میدان امام رضا به اتمام می رسد و تا پایان سال افتتاح می‌شود.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم، ابوالفضل میریک امامی مدیرعامل سازمان توسعه و عمران شهرداری قم با اشاره به پروژه‌های در دست اجرای سازمان توسعه و عمران شهرداری قم گفت: در حال حاضر عملیات اجرایی آخرین رمپ بین بلوار امام رضا (ع) و بلوار جمهوری با هزینه‌ای در حدود ۶ میلیارد تومان در دست اجراست که قرار بود ۱۰ ماهه تکمیل شود و ان شاء الله تا پایان امسال افتتاح خواهد شد.

مدیرعامل سازمان توسعه و عمران شهرداری قم سپس به معضل معارضات ملکی در این پروژه توجه داد و گفت: البته همکاران ما در شهرداری منطقه دو قم برای رفع این معارضات در تلاش هستند و امید است با رفع این مسئله و همچنین همکاری بیشتر شرکت‌های خدماتی برای جا به جایی برخی زیرساخت ها، این پروژه تا ۱۸ ماه آینده توسط پیمانکار به سرانجام برسد.

 امامی افزود: پروژه دیگر سازمان توسعه و عمران شهرداری قم مربوط به تونل میدان امام حسین (ع) تا بلوار یادگار امام (ره) در ادامه بلوار مرجعیت است که عملیات اجرایی آن در سه بخش قبل از میدان امام حسین (ع)، داخل میدان و همچنین داخل بلوار نور شرقی پیگیری و دنبال می‌شود.

مدیرعامل سازمان توسعه و عمران شهرداری قم پروژه دیگر در اختیار سازمان توسعه و عمران شهرداری قم را پروژه مربوط به ورودی قم از سمت جعفریه عنوان کرد و گفت: اتمام این پروژه، تسریع عبور و مرور و ترافیک و همچنین ترمیم نمای شهری را به دنبال خواهد داشت، به ویژه آن که این پروژه به عنوان ساماندهی مبادی ورودی شهر در اولویت نگاه مدیریت استان هم قرار دارد.

او در ادامه اضافه کرد: برآورد اولیه این پروژه ۱۲۰۰ متری، ۸۸ میلیارد تومان است که تاکنون حدود ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

مدیرعامل سازمان توسعه و عمران شهرداری قم درباره زمان بندی این پروژه نیز گفت: این پروژه با حدود ۹۰ درصد پیشرف فیزیکی به مدت ۱۰ ماه پیش بینی شده بود که ان شاء الله تا پایان  امسال به اتمام می‌رسد.

او  ادامه داد: البته سازمان توسعه و عمران به عنوان بازوی اجرایی شهرداری تلاش می‌کند تا پروژه‌ها از سوی پیمانکاران با وجود همه مشکلات مانند نوسان قیمت ها، بر اساس برنامه زمان بندی شده به پیش برود و به سرانجام برسد.

مدیرعامل سازمان توسعه و عمران شهرداری قم در عین حال به خدمات مجتمع امیرکبیر قم در تولید و توزیع آسفالت شهری اشاره کرد و گفت: این مجتمع متشکل از کارخانه‌های خُردایش مصالح و تولید چند مدل آسفالت، تلاش می‌کند تا ضمن تولید آسفالت باکیفیت و لازم برای خدمات شهری، به عدم آلایندگی محیط زیست هم توجهی جدی داشته باشد.

امامی افزود: آلایندگی این مجتمع با عنایت به گازسوز شدن آن و عدم استفاده از گازوئیل، به کمترین میزان ممکن رسیده است و جزو ۱۰ کارخانه برتر کشور در تولید آسفالت محسوب می‌شود.

مدیرعامل سازمان توسعه و عمران شهرداری قم همچنین به پروژه‌های جدید این سازمان اشاره کرد و یادآور شد: پروژه ادامه تونل غدیر از خیابان معلم تا خیابان شهیدان فاطمی از پروژه‌هایی است که به این سازمان واگذار شده است و می‌توان امیدوار بود با انجام به موقع تملکات در ۱۸ ماه آینده به بهره برداری برسد.

او اضافه کرد: همچنین پروژه تقاطع خیابان قدس و بلوار آیت الله بروجردی هم از جدیدترین پروژه‌های سازمان توسعه و عمران شهرداری قم محسوب می‌شود.

امامی ادامه داد: مجتمع امیرکبیر در زمینه تولید آسفالت این توانایی را دارد تا ضمن تأمین آسفالت مورد نیاز برای شهر قم، مذاکره با شرکت‌های خصوصی برای تأمین آسفالت جاده‌های اطراف قم را نیز در دستور کار قرار دهد.

مدیرعامل سازمان توسعه و عمران شهرداری قم با تاکید بر اینکه تسریع در پروژه‌های شهری به استفاده از همه توان و ظرفیت استان نیاز دارد گفت: تداوم نگاه توسعه‌ای به قم نیازمند استفاده از نیرو‌های بومی و همچنین استفاده از ظرفیت دانش بنیان‌ها در سطح شهر و استان است.

انتهای پیام/ح

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر