سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام در ۲۹ بهمن ماه

بازار امروز با افزایش عرضه در نماد‌های بزرگ آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرنگار بورس گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،امروز چهارشنبه (۲۹ بهمن ماه) بازار سرمایه با افزایش عرضه در بیشتر نمادهای بزرگ آغاز به کار کرد.

برترین صفوف تقاضا و عرضه در بورس و فرابورس در ۵دقیقه ابتدایی پیش گشایش

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام در ۲۹ بهمن ماه

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام در ۲۹ بهمن ماه

بازار در آخرین روز معاملاتی هفته با افزایش تقاضا در نماد‌های گروه پالایشی آغاز بکار کرد و این در حالیست که شاهد افزایش عرضه در سایر نماد‌های بزرگ و شاخص ساز هستیم.

افزایش نسبی تقاضا در گروه بانکی‌ها در آخرین روز هفته موجب شد تا اکنون شاهد معاملاتی متعادل در اکثریت نماد‌های این گروه باشیم. وپارس با رشد بیش از ۴ درصد در حال داد وستد در محدوده قیمتی ۳۳۲ تومان است. وبملت با رشد بیش از ۲ درصد همراه شد و شاهد رنج کشی مثبت در این دقایق هستیم.

نماد وپارس در آستانه سقف قیمت روزانه قرار گرفت و حجمی بیش از ۵۱ میلیون سهم را تا به این لحظه به ثبت رساند.

رشد ۸۵۷ واحدی شاخص کل بورس در ۱۰دقیقه آغازین معاملات امروز

شاخص کل بورس تهران امروز چهارشنبه در ساعت ۹:۱۰ با رشد ۸۵۷ واحدی ارتفاع یک میلیون و ۲۴۶ هزار واحد قرار گرفته است.

شبندر، شپنا و وپارس بیش‌ترین تأثیر مثبت و نماد‌های شستا، وبملت و خساپا بیش‌ترین اثر منفی را بر روند حرکت شاخص گذاشته‌اند.

در گروه پالایشی‌ها نماد شپنا در قیمت ۱۳۱۵ تومان با رشد نسبی تقاضا همراه است. شبندر در قیمت ۲۶۰۰ تومان رشد ۳ درصدی دارد. شبریز در قیمت ۲۸۹۸ تومان با رشد حداکثری قیمت با صف خرید همراه است.

در ساعت ۹ و ۳۰دقیقه شاخص کل بورس پس از افت ۵۷۹واحدی (۰.۰۵درصد) در ارتفاع یک میلیون و ۲۴۵هزار واحد قرار گرفت و شاخص کل هم‌وزن با افزایش ۰.۲درصدی مواجه شد.

آخرین قیمت ۱۴۰نماد حداقل یک درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۳۴۶نماد با کاهش بیش از یک درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

نماد‌های شپنا، خساپا، برکت، شبندر، شتران، فملی و شستا در گروه پرتراکنش‌ترین‌های بورس و نماد‌های کزغال، زنگان، زملارد، وسپهر، کرمان، تلیسه و رافزا در گروه پرتراکنش‌ترین‌های فرابورس قرار گرفتند.

ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع به حدود دو هزار و ۱۵۸میلیارد تومان رسید. حقیقی‌ها تا ساعت مورد اشاره رقمی در حدود ۲۴۵میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند.

در ساعت ۹ و ۳۰دقیقه جمع صف‌های خرید حدود هزار و ۳۳۰میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش سه هزار و ۵۰۰میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات فروشی که در سیستم معاملات ثبت شده به -دو هزار و ۱۷۰میلیارد تومان می‌رسد.

تا این ساعت بیشترین عرضه در صفوف فروش تپکو، کلوند و وسدید به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام تولید تجهیزات سنگین هپکو، ۳۴۰میلیارد تومان سفارش فروش وجود دارد. بیشترین تقاضا نیز در صفوف خرید وسپهر، کزغال و رافزا در نوبت انتظار است.

ارزش ۱۰صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع ۹۴۰میلیارد تومان (۷۱درصد کل) و ۱۰صف فروش برتر هزار میلیارد تومان (۳۰درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۲۳نماد و حجم صف‌های فروش در ۸۶نماد بیش از ۱۰میلیارد تومان بوده است؛ گفتنی است حجم صف خدمات فنی فولاد یزد (خفولا) به ۲۲.۴درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

 «ماشن‌آلات و تجهیزات» کم اقبال‌ترین صنعت امروز با خالص سفارش فروش ۳۷۰میلیارد تومان است و پس از آن گروه «فلزات اساسی» قرار دارد که برآیند سفارشات فروش آن ۲۱۰میلیارد تومان می‌شود، از سویی دیگر گروه «استخراج زغال سنگ» با تقاضای خرید ۲۷۰میلیارد تومانی همراه است.

حدود ۳۲درصد از چهار هزار و ۸۰۰میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند. در مجموع دو هزار میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۲۳۵درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به ۶هزار و ۸۵۰میلیارد تومان خواهد رسید.

در ساعت ۱۰:۰۰ شاهد رنج مثبت قوی در گروه سیمانی هستیم. تا نماد‌های سیمانی به صف خرید برسند.

معاملات برکت با صف خرید دنبال می‌شود.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها: بورس ، بازار سرمایه
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر