به کارگیری ظرفیت های کشاورزی یزد با رویکرد توجه به صادرات محصولات

استاندار یزد گفت: در مسیر اجرای طرح جایگزینی صادرات محصولات کشاورزی به جای صادرات نفت باید ظرفیت های استان در زمینه تولید محصولات کشاورزی با نگاه به صادرات، به کار گرفته شود.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد، محمدعلی طالبی، استاندار یزد در نشست ستاد راهبری اقتصاد مقاومتی استان که به منظور بررسی طرح پیشنهادی جایگزینی صادرات محصولات کشاورزی به جای صادرات نفت که در کارگروه رفع موانع جهش تولید کشور به تصویب رسیده است، برگزار شد، گفت: باید اهداف و نتایج مورد انتظار از اجرای این طرح در نظر گرفته و متناسب با آن ها، نظرات اصلاحی از سوی استان عنوان شود.

او با بیان اینکه در مسیر اجرای این طرح باید ظرفیت های استان در زمینه تولید محصولات کشاورزی با نگاه به صادرات، به کار گرفته شود، اظهارداشت: در راستای اجرای این طرح در وهله اول باید تولید محصولات کم آبخواه با ارزش افزوده و توجیه اقتصادی بالا مورد توجه قرار گرفته تا ضمن باز کردن بازارهای جدید صادراتی به روی استان، شاهد ارز آوری مناسبی برای استان باشیم.

طالبی در ادامه به برخی آسیب های پیش روی کشاروزان و صادرکنندگان محصولات کشاورزی اشاره کرد و گفت: طرح مذکور باید با پیش بینی مناسب، از آسیب هایی که ممکن است در فرآیند صادرات محصولات کشاورزی ایجاد شود، جلوگیری کند.

استانداریزد ضابطه مند کردن قوانین و مقررات مربوط به تولید و صادرات و تعیین تکلیف نقش کشاورز، صادرکننده، دولت و بخش خصوصی در مواجه با شرایط مختلف را از مزایای اجرای طرح جایگزینی صادرات محصولات کشاورزی به جای صادرات نفت عنوان کرد.

او با بیان اینکه با اجرای طرح مذکور بخشی از ضعف ها و کمبود های موجود در زمینه صادرات محصولات کشاورزی برطرف می شود، تصریح کرد: با این ظرفیت و نگاه می توان به دنبال تقویت این طرح، ارائه نقطه نظرات اصلاحی و در نهایت تصویب نهایی آن بود.

طالبی اظهارداشت: به نظر می رسد استان یزد با توجه به ظرفیت های خوبی که دارد، بتواند با اجرای این طرح، حداکثر بهره برداری را در زمینه صادرات محصولات کشاورزی داشته باشد.

او در انتها تاکید کرد که باید از ظرفیت های این طرح برای رفع کاستی های حوزه کشاورزی استان بهره گرفت.

انتهای پیام/ غ

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر