پلمب یک عطاری متخلف در شهر کرمانشاه

یک عطاری متخلف در شهر کرمانشاه که اقدام به فروش دارو‌های روانگردان و طبابت غیرقانونی می‌کرد، پلمب شد.

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، رحیمی رئیس اداره نظارت و ارزیابی فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با بیان اینکه کارشناسان بهداشتی به صورت دوره‌ای از اماکن عرضه غذا و دارو بازدید می‌کنند، گفت : در این بازدید‌ها، از یک عطاری که در حاشیه شهر کرمانشاه فعالیت می‌کرد ۲۵ قلم داروی غیر مجاز و مخدر از جمله شربت متادون، دارو‌های روانگردان، سرنگ، انواع قیچی‌های جراحی و سر رسید‌های بیمارستانی کشف شد.

او گفت : با توجه به کشف تجهیزات جراحی در این عطاری، متصدی این واحد علاوه بر فروش دارو‌های غیرمجاز به صورت غیر قانونی نیز طبابت انجام می‌داد.

او افزود: قطعا برخورد سخت و بازدارنده‌ای با این دست متخلفان خواهد شد، چرا که سلامت مردم خط قرمز ماست و بازی با جان شهروندان شوخی بردار نیست.

 رحیمی افزود: با اعتماد به هر فردی سلامت خود را به خطر نیاندازند و برای درمان بیماری حتما به مراکز درمانی مجاز مراجعه کنند.

رئیس اداره نظارت و ارزیابی فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: عطاری‌ها تنها مجاز به فروش عرقیجات و دارو‌های گیاهی آن هم توسط افراد متخصص در این زمینه هستند و فروش هر نوع دارویی در عطاری‌ها خلاف قانون است و با متخلفان برخورد می‌شود .

انتهای پیام/د

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر: