وزیر راه و شهرسازی:

آزادراه غدیر، توان بالای متخصصان ایرانی را به نمایش گذاشت/ افتتاح ۳ هزار و ۱۰۰ کیلومتر آزاد راه تا پایان دولت

وزیر راه و شهرسازی در آبیک گفت : آزادراه غدیر (آبیک-چرمشهر) توان بالای فنی و مهندسی متخصصان ایرانی را به نمایش گذاشت.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قزوین، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی  در بازدید از آزادراه غدیر در جمع خبرنگاران گفت:آزادراه غدیر (آبیک-چرمشهر) توان بالای فنی و مهندسی متخصصان ایرانی را به نمایش گذاشت و اولین پروژه مقیاس ملی است که از ایده تا عمل و بهره برداری آن در یک دولت و ظرف پنج سال اجرا شده است.

اسلامی افزود: نرخ عوارض آزاد راه غدیر برای خودروهای سواری ۲۵ هزار تومان و برای تریلی ۸۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است و این آزادراه روز ۱۳ رجب همزمان با میلاد امیرالمومنین(ع) از طریق ویدئو کنفرانس و با دستور رئیس جمهور به بهره‌برداری می‌رسد. 

او گفت: این آزادراه یکی از پروژه‌های متفاوت کشور است که در یک زمانبندی فشرده با سرمایه گذاری بالغ بر هفت هزار میلیارد تومان در عرض پنج سال اخیر کار شده است و اولین پروژه در مقیاس ملی هست که در یک دولت از ایده تا بهره برداری در ظرف پنج سال انجام شده است.

اسلامی افزود: در اجرای این طرح یک راندمان ۱۲۰ درصدی داشتیم که فوق العاده بی نظیر است و در پروژه‌های مشابه راندمان سه تا پنج درصد یا حداکثر ۹ درصد را تجربه کرده بودیم.

او افزود: این موضوع نشان دهنده توان مدیریتی و مهندسی کشور، ضریب هماهنگی بین دستگاه‌ها و تعامل آن‌ها و اعتماد بخش خصوصی به دولت است.

وزیر راه و شهرسازی گفت: بهترین پیمانکاران کشور در ساخت این پروژه کار کرده اند تا به محض بهره برداری، مردم بتوانند حداکثر استفاده را از آن داشته باشند تا ما از بار سنگین و خسته کننده ترافیک آزادراه تهران- کرج و البرز و قزوین فاصله بگیریم و مردم از این مسیر جدید استفاده کنند.

اسلامی با بیان اینکه این آزادراه بخشی از مسیر جاده ابریشم است، افزود: این طرح در روان سازی ترافیک آزادراهی کشور که از بازرگان در غرب کشور شروع می‌شود و به مشهد مقدس و مرز‌های افغانستان و ترکمنستان می‌رسد تاثیر زیادی دارد.

وزیر راه و شهرسازی گفت: تا پایان دولت با افزایش ۵۰ درصدی میزان آزادراه‌های افتتاح شده به سه هزار ۱۰۰ کیلومتر خواهد رسید.

این آزادراه ۱۵۸ کیلومتر است و  ۴۰ کیلومتر آن در استان قزوین قرار دارد و با عبور از استان‌های قزوین، مرکزی، البرز و تهران به چرمشهر ورامین و بزرگراه قم- گرمسار متصل می‌شود.

انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر