برگزاری بزرگداشت شاعران پیشکسوت و نکوداشت شاعران انقلابی در مشهد

مراسم بزرگداشت ۶ شاعر فقید درگذشته و ۲ شاعر پیشکسوت و فعال شعر انقلاب اسلامی در مشهد برگزار شد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، جعفر مروارید مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی در مراسم بزرگداشت ۶ شاعر فقید درگذشته و ۲ شاعر پیشکسوت و فعال شعر انقلاب اسلامی،گفت: انقلاب اسلامی، انقلاب کلمه است و هنر، ابزار و رسانه‌ای است که وحدت آفرین است و شاعران با هنر شعر خود، تکثرات را در ذیل پرچم انقلاب اسلامی گرد آوردند.
 
او افزود: ذات هنر، گفتگوست و شعر در واقع اتحاد میان ذات هنر و ذات انقلاب اسلامی به عنوان انقلابی فرهنگی، هویت سرشت و گفتگو محور است.
 
 مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی ادامه داد: این جلسه تنها تکریم شعر و شاعران نیست بلکه تکریم سرشت و هویت انقلاب اسلامی به عنوان انقلابی برخاسته از فرهنگ و هنر و توجه به ارزش‌های اصیل انسانی است.
بیشتربخوانید


حجت‌الاسلام علی اکبر سبزیان مدیر کل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی هم در مراسم گفت: اگر انقلاب اسلامی را معجزه قرن معاصر و نقطه‌ای برجسته در تاریخ اسلام بدانیم شاعران انقلابی نقشی موثر در این عرصه ایفا و با شعر خود شور و انگیزه و امید را در جامعه تلقین کردند.

او افزود: شعر انقلاب دارای سه برهه شعر شاعران قبل از انقلاب، شاعران گام اول انقلاب و شاعران گام دوم انقلاب است و شاعرانی که در این جلسه تجلیل شدند موثر در پیروزی انقلاب و گام اول انقلاب در ۴۰ سال اول پیروزی انقلاب هستند.

در این مراسم یاد و خاطره ذبیح الله صاحبکار، محمد قهرمان، حمید سبزواری، احمد کمال پور، علی باقرزاده و غلامرضا قدسی شاعران فقید و درگذشته استان گرامی داشته شد و از محمد جواد غفورزاده (شفق) و محمد کاظم کاظمی شعرای پیشکسوت تجلیل شد.
 
انتهای پیام//ز.ق
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر