افزایش ۵ برابری سرمایه گذاری خارجی در فارس

استاندار فارس گفت: ثبت سرمایه گذاری خارجی در استان فارس امسال به ۹۲۳ میلیون دلار رسید.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، عنایت الله رحیمی استاندارفارس گفت: جمع ثبت سرمایه گذاری خارجی در این استان امسال به ۹۲۳ میلیون دلار رسیده است که در قالب ۵ طرح و ۲۱ پروژه صورت می‌گیرد.

عنایت الله رحیمی با بیان این که سرمایه گذاری خارجی در این استاندر مقایسه با پارسال بیش از ۵ برابر افزایش یافته است، گفت: طرح توسعه کارخانه کاغذ زاگرس آخرین طرحی است که موفق به اخذ مجوز هیات سرمایه گذاری خارجی کشور شده است و با ورود سرمایه از کشور کانادا اجرا خواهد شد.

نماینده عالی دولت تدبیر و امید در استان فارس با اشاره به این که کارخانه کاغذ زاگرس هم جزء طرح‌های جهش تولید و هم جزء طرح‌های اقتصاد مقاومتی استان است، افزود: این طرح با حمایت‌های دولت، بیش از ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و به زودی به بهره برداری خواهد رسید. وی با اشاره به این که کارخانه کاغذ زاگرس قبلا با سرمایه گذاری ۲۴ میلیون یورو ثبت شده بود، گفت: با توجه به حمایت‌های صورت گرفته، همزمان اجرای طرح توسعه این کارخانه نیز صورت گرفت و در نتیجه سرمایه گذاری این طرح به میزان ۱۹۸ میلیون یورو دیگر افزایش یافت و مجموعا به ۲۲۳ میلیون یورو رسید.

رحیمی با بیان این که تولیدات این کارخانه شامل انواع کاغذ، کرافت و لاینر است، گفت: از آن جا کاغذ از جمله کالا‌های استراتژیک است، تولید داخلی آن در شرایط تحریم از اهمیت مضاعف برخوردار است.

نماینده عالی دولت تدبیر و امید در استان فارس افزود: اهمیت دیگر کارخانه کاغذ زاگرس، تولید کاغذ از مواد بازیافتی است که از این حیث نیز صنعت سبز محسوب می‌شود.

انتهای پیام/ 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر