معاون امور استان های رسانه ملی مطرح کرد؛

اولویت شبکه‌های استانی در معرفی الگو‌های موفق خدمت‌رسانی

دارابی گفت:عدالت‌خواهی یکی از مهمترین اهداف انقلاب اسلامی است و در رأس برنامه‌های رسانه ملی به خصوص مراکز استانی صداوسیما قرار دارد.

به گزارش خبرنگار حوزه رادیو تلویزیون گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان،علی دارابی معاون امور استان های صداو سیما در نشست مشترک با رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) در آستانه برگزاری جشن عاطفه ها ضمن گرامیداشت یاد و خاطره پیشتازان این نهاد انقلابی، زنده یاد حبیب‌الله عسکراولادی، زنده یاد سید رضا یثربی و دیگر مدیران و روسای کمیته امداد اظهار کرد: از ۱۶۰ شبکه رادیویی و تلویزیونی رسانه ملی، ۸۱ شبکه زیر مجموعه معاونت امور استان‌ها هستند و در راستای اهداف و آرمان‌های مقدس نظام جمهوری اسلامی که کمک به محرومان و مستضعفان است، تلاش می‌کنند.

وی افزود: دو نهاد کمیته امداد و حساب ۱۰۰ امام (ره) که در زمان حیات مبارک ایشان و به نام ایشان مزین شد، موجب دلگرمی محرومان و مستضعفان بوده و هستند و در این بین سازمان صدا و سیما را نیز می‌توان همراه همیشگی کمیته امداد دانست، هر دو مددکار هم و در راستای خدمت به مردم گام بر می‌دارند و تلاش هر دو سازمان این است که باری از روی دوش نیازمندان بردارند.

دارابی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حضور خیرین و نیکوکاران در برنامه‌های مختلف گفت‌وگومحور رسانه ملی به خصوص شبکه‌های استانی عنوان کرد: البته این مسئله مختص برنامه‌های گفت‌وگومحور نیست بلکه معرفی این الگو‌ها در قالب‌های دیگر همچون فیلم و سریال و مستند هم در دستور کار قرار دارد.

معاون امور استان‌های رسانه ملی از رونمایی ۳۰ اثر مستند پیرامون خیرین در سالروز میلاد امام حسن مجتبی (ع) خبر داد و افزود: همکاری صدا و سیمای استان‌ها و کمیته امداد در طول سال ادامه خواهد داشت و مربوط به مناسبت‌ها و جشن‌های نیکوکاری و عاطفه‌ها نیست.

وی یکی از پیام‌های اصلی انقلاب اسلامی را محرومیت‌زدایی دانست و تصریح کرد: عدالت‌خواهی در همین راستا معنا می‌شود بنابراین باید این شعار را در رأس برنامه‌های رسانه‌ای مد نظر داشته باشیم.

عدالت‌خواهی در رأس برنامه‌های رسانه ملی قرار دارد/ اولویت شبکه‌های استانی در معرفی الگو‌های موفق خدمت‌رسانی

معاون امور استان‌های رسانه ملی ویژگی عدالت‌خواهی و یتیم نوازی مولا علی (علیه السلام) را به عنوان یکی از وجوه شخصیتی این امام همام دانست و تصریح کرد: امسال با توجه به شرایط کرونا در صدا و سیما به این مهم توجه ویژه خواهد شد و ضرورت دارد دستگیری از یتیمان و مستمندان آبرومند در برنامه‌های مختلف مورد توجه قرار گیرد.

 دارابی در ادامه به پیشرفت‌های ایران اسلامی در حوزه‌های مختلف اشاره و ابراز کرد: تولید واکسن کرونا یکی از افتخارات نظام جمهوری اسلامی است که توسط نهاد‌های انقلابی و علمی کشور در حال انجام است.

به چنین صدا و سیمایی افتخار می‌کنیم

سید مرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) با بیان اینکه به وجود چنین صدا و سیمایی افتخار می‌کنیم گفت: رسانه ملی واقعا راهگشا و کارساز عمل کرده و در رفع محرومیت‌ها و کمک به دیگران پیشتاز بوده است.

بختیاری با تاکید بر اینکه ما می‌خواهیم رسانه ملی در مورد فعالیت‌هایمان روایت‌گر صادقی باشد عنوان کرد: هنرمندان متعدد و توانمندی در قالب شبکه‌های گوناگون صدا و سیما فعالیت می‌کنند که با تخصص و مهارت خود می‌توانند این هدف را محقق کنند.

وی از ایجاد نهاد حمایتی مراکز نیکوکاری در ۸۰ دانشگاه کشور خبر داد و گفت: هدف این است که مدیریت دانش را در پهنه اقتصاد مقاومتی و با هدف کمک به نیازمندان سامان‌دهی کنیم.

بختیاری در ادامه به دیگر برنامه‌های کمیته امداد همچون توانمندسازی و ایجاد درآمد پایدار برای نیازمندان اشاره و خاطرنشان کرد: تا امروز استقلال اقتصادی برای ۶۰ درصد خانواده‌های زیر پوشش ایجاد شده است همچنین در بحث اشتغال روستایی نیز برنامه‌ریزی تا پایان سال آینده و اتمام برنامه توسعه پنجم برای ایجاد ۳۵۰ هزار شغل صورت گرفته و درصدد هستیم با همکاری‌های مردمی تا پایان ۱۴۰۰ بیش از ۸۰۰ هزار شغل ایجاد شود.

وی با اشاره به تاکیدات دینی در خصوص حمایت از یتیمان گفت: صدا و سیما نقش ارزشمندی در زمینه حمایت از یتیمان داشته است و امیدواریم سال ۱۴۰۰ در کشور یتیمی بدون حامی وجود نداشته باشد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی با اشاره به حضور همیشگی ملت ایران در صحنه‌های گوناگون اظهار کرد: مواسات و همدلی در شرایط سخت تحریم و اپیدمی کرونا، طرحی بود که رهبر معظم انقلاب زمینه‌ساز آن بودند و لبیک مردم ایران به این رهنمود رهبری، جوش و خروشی را در سطح کشور به وجود آورد و حرکتی بی بدیل را رقم زد.

عدالت‌خواهی در رأس برنامه‌های رسانه ملی قرار دارد/ اولویت شبکه‌های استانی در معرفی الگو‌های موفق خدمت‌رسانی

امضای تفاهم‌نامه همکاری کمیته امداد و رسانه ملی و رونمایی از ۳۰ مستند کوتاه

در این نشست، تفاهم نامه‌ای با هدف اطلاع‌رسانی خدمات کمیته امداد امام خمینی و هم افزایی بیشتر این دو نهاد انقلابی بین بختیاری رئیس کمیته امداد امام خمینی و دارابی معاون امور استان‌های رسانه ملی به امضا رسید.

همچنین از مجموعه مستند‌های کوتاه معرفی کارآفرینان زیر پوشش کمیته امداد در سال جهش تولید رونمایی شد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر