رئیس سازمان نظام مهندسی زنجان:

دخالت افراد فاقد صلاحیت مشکل اصلی جامعه مهندسی است

رئیس سازمان نظام مهندسی استان زنجان گفت: مشکل اصلی جامعه مهندسی فعالیت افراد فاقد صلاحیت است.

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از زنجان،  مجتبی‌زاده  رئیس سازمان نظام مهندسی استان زنجان گفت: معماری‌هایی که ایران به آن افتخار می‌کند مرهون تلاش مهندسان در سده‌های اخیر است.

او با اشاره به اینکه با مقایسه زلزله رودبار و منجیل و تلفات آن با تلفات زلزله سرپل ذهاب شاهد تأثیر تغییرات در ساخت و ساز‌ها هستیم، افزود: امروزه با توجه به پیشرفت‌ها نباید نگران زلزله باشیم، اما باید تلاش کنیم تا خسارت و تلفات را به حداقل برسانیم.

مجتبی زاده با بیان اینکه مهندسان جزو دلسوزترین اقشار جامعه هستند و همواره به مسئولیت اجتماعی خود درست عمل می‌کنند، ادامه داد: این قشر در انجام وظیفه خود همواره در صف نخست قرار دارند و امضاء فروشی در زنجان نداریم.

او گفت: مهندسین در امور خیریه نیز فعال بوده و پروژه های  مساجد و نیازمندان را به صورت رایگان انجام می‌دهند.

رئیس سازمان نظام مهندسی استان زنجان با اشاره به پیگیری های انجام شده در خصوص افزایش رفاه مهندسان، ادامه داد: مشکل بیمه تامین اجتماعی این قشر نیز در آینده نزدیک حل می‌شود.

او با بیان اینکه صنعت ساختمان سازی همواره با مشکلاتی مواجه بوده است، افزود: دخالت افراد فاقد صلاحیت در این صنعت از جمله این مشکلات است.


رئیس سازمان نظام مهندسی استان زنجان با اشاره به اینکه در بحث آموزش  نیز تلاش شده تا حد امکان مهندسین آموزش های  لازم را دریافت کنند، ادامه داد: با توجه به شیوع ویروس کرونا تأکید ما برگزاری دوره های آموزشی به صورت وبینار است.

او  با اشاره به اینکه در حادثه سرپل ذهاب به موضوع والپست توجه ویژه‌ای شد، گفت: این موضوع در پیوست ۶، جزو الزامات طراحی شده است.


انتهای پیام/م

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر