رئیس ستادکل نیروهای مسلح:

سردار سلیمانی با بمبِ انهدام تجهیزات زرهی ترور شد/ این بمب تا ۳۰ سانتی متر در فولاد فرو می‌رود

سرلشکر باقری با بیان اینکه سردار سلیمانی حامل پاسخ ایران به عربستان بود، گفت: حاج قاسم را با بمبی زدند که برای تجهیزات زرهی به کار می‌رود.

به گزارش  خبرنگار دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح صبح امروز سه شنبه ۵ اسفند در همایش بین المللی مطالبات حقوقی بین المللی دفاع مقدس که در باغ موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد، ضمن گرامیداشت اعیاد ماه رجب و یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و ضمن تشکر از پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس گفت: از محققان تشکر می کنم که با ارائه مقاله های خود موجب غنای بیشتر این همایش شده اند. ضرورت دارد که مردم جهان بدانند که ملت ایران تحت چه ظلم و ستمی قرار گرفت و مدعیان حقوق بین الملل سکوت کرده و از متجاوز و ظالم حمایت کردند تا بتواند جنایت های بیشتری انجام دهد.

وی با اشاره به سکوت دستگاه‌ها و سازمان‌های بین‌المللی در قبال جنایات رژیم بعث گفت: امروز ضرورت دارد مردم جهان بدانند که ملت ایران در دوران دفاع مقدس تحت چه ظلم و ستمی از سوی متجاوزان قرار گرفتند و باید بدانند که چگونه افرادی که آن زمان مسئول و مدعی حقوق بین‌الملل بودند در خصوص جنایات رژیم بعث عراق سکوت پیشه کردند و با حمایت‌های خود از متجاوزان، دشمن را در اجرای جنایت‌هایش توانمندتر کردند.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح ادامه داد: دفاع مقدس یک دفاع مشروع و بدون شبهه و ابهام و عنوان صحیحی برای یک جنگ تحمیلی است که دشمنان نظام و انقلاب اسلامی بر ملت ایران تحمیل کردند؛ یک‌طرف این جنگ، ملت ایران بودند که بعد از تحمل قرون متمادی ظلم و ستم پادشاهان، انقلاب اسلامی را رقم زدند و شعار «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی» را سر دادند و با حوادثی در اوایل انقلاب مواجه شدند.

سرلشکر باقری افزود: ایران که بیش از ۲۰۰ سال هیچ‌گونه تهاجمی در کارنامه خود نداشت در آن دوران از سوی عراق که مجری و مباشر یک نبرد تجاوزکارانه ذیل حکومت صدام و حزب ظالم بعث بود، مورد تهاجم قرار گفت و رژیم بعثی با حمایت ۳۵ کشور، قدرت‌های بزرگ و اعضای شورای امنیت که حامی او بودند با ملت ایران وارد جنگ شد.

وی با اشاره به سکوت مرگبار شورای امنیت در برابر تجاوز‌های رژیم بعث عراق علیه ایران اظهار داشت: سازمان بین‌الملل صلیب سرخ بار‌ها تصدیق کرد و گزارش رسمی داد که رژیم بعث عراق بسیاری از اسیران جنگی ایرانی را ثبت نام نمی‌کند و اجازه نامه‌نگاری در خصوص آن‌ها را نمی‌دهد؛ همچنین تعدادی از اسیران جنگی ایرانی را در میدان تیرباران و تعدادی از مجروحان ایرانی را هم در میدان جنگ رها کرده‌اند. آن‌ها اسیران ایرانی را از سقف آویزان و از خدمات بهداشتی و درمانی نیز محروم کرده‌اند.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح با بیان اینکه طبق کنوانسیون‌های بین‌المللی، نگه‌داری و استفاده از سلاح‌های شیمیایی ممنوع است، عنوان کرد: با اتمام تجاوزگری رژیم بعث عراق در طول جنگ تحمیلی علیه ایران، نقض تمامیت ارضی و استقلال جمهوری اسلامی مورد سکوت و از طرف دیگر مورد حمایت سازمان ملل و قدرت‌های جهانی قرار گرفت.

سرلشکر باقری افزود: ارتش عراق در طول جنگ تحمیلی ۲۶۳ حمله هوایی علیه شهر‌های ایران انجام داد که ۱۲۹ مورد آن، حمله موشکی بود؛ ۴۳۴ فروند موشک که هر موشک هزار کیلوگرم «تی ان تی» داشت و هر کدام برای نابودی بخشی از شهر کفایت می‌کرد. در تمامی حقوق بین‌الملل، مورد هدف قرار دادن غیرنظامیان مطلقاً ممنوع است.

وی خاطرنشان کرد: سازمان ملل از اول مهر ۱۳۵۹ تا زمان صدور «قطعنامه ۵۹۸» جمعاً هشت قطعنامه و ۱۳ بیانیه صادر کرد که در تمامی این‌ها بدون ذکر اینکه یک طرف متجاوز است، بدون اینکه او را متعهد به پاسخ‌گویی کنند و بدون اینکه به تمامیت ارضی و استقلال ایران احترام بگذارند، با کلمات کلی و مبهم حرف از خاتمه درگیری و بازگشت به مرز‌های بین‌المللی می‌زند.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح با اشاره به قطعنامه‌های متعددی که از زمان آغاز جنگ تحمیلی عراق علیه ایران صادر شد، بیان کرد: در بعضی از موارد نیز در مقابله با شناور‌های نظامی توصیه‌هایی داشتند و در نهایت به قطعنامه ۵۹۸ رسیدند که تا حدودی نسبت به قطعنامه‌های قبلی رجحان و برتری داشت. مهم‌تر اینکه همه این قطعنامه‌ها درست در مقطعی اتفاق افتاده است که رزمندگان اسلام در جبهه‌های حق علیه باطل، پیروزی چشمگیری به دست می‌آوردند.

سرلشکر باقری در ادامه در خصوص علل تهاجم و برتری‌طلبی صدام و آغاز یک جنگ تمام‌عیار علیه ملت ایران گفت: ایران اسلامی پس از پیروزی انقلاب مشغول رسیدگی به محرومان و تثبیت انقلاب نوپای خود و سر و سامان دادن به اوضاع بود و هیچ‌گونه ادعای ارضی و مرزی را نسبت به عراق و یا دیگر همسایگانش نداشت و اکنون نیز ندارد.

وی افزود: در این برهه صدام که از معاهده حُسن همجواری ۱۹۷۵ احساس حقارت می‌کرد، هنگامی که اندکی بی‌ثباتی در ایران مشاهده و احساس کرد که ارتش و نیرو‌های مسلح ایران قدرت مقابله با او را ندارند، در مقابل رسانه‌های جهانی یک معاهده بین‌المللی را پاره کرد و با یک یادداشت دو خطی به سفارت ما، از این معاهده اعلام خروج کرد در حالی که این اقدام، با روند قواعد خروج از یک معاهده بین‌المللی مغایرت داشت.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح ادامه داد: صدام ارتش خود را طی ۲ سال شکل‌گیری انقلاب اسلامی در حد ۳۰ درصد توسعه داده بود و در همین اثناء با چراغ سبز‌های متعددی از سوی آمریکایی‌ها، شوروی سابق و اروپایی‌ها جهت حمله به ایران مواجه شده بود؛ او احساس می‌کرد آن‌چنان قدرتمند است که می‌تواند ظرف یک هفته نبردِ نه‌چندان سخت، نظام اسلامی را سرنگون و یا خوزستان را تصرف کند و یا اینکه اروندرود را به خاک خود ضمیمه کند.

سردار باقری اضافه کرد: صدام با تجهیز ارتش خود احساس برتری کرده بود و فکر می‌کرد که می‌تواند در چند روز بخشی از سرزمین ما را اشغال می‌کند، اما وقتی دید توان آن را ندارد، دست به انواع جنایات زد.

وی خروج صدام از معاهدات بین‌المللی را یکی از اقدامات خلاف قانون رژیم بعثی عراق عنوان کرد و گفت: صدامیان برخلاف قوانین و مقررات بین‌المللی، تمامیت ارضی کشور ما را نقض کرده و وارد کشور ما شدند، مسئولیت جنگ و استفاده از زور و سلاح‌های نامتعارف برعهده صدام است، اما سازمان ملل در برابر این نقض حقوق سکوت کرد.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح با اشاره به جنایات وحشیانه رژیم بعثی عراق در مواجهه با ملت ایران بیان کرد: صدام چهار هزار و ۷۶۲ بار به غیرنظامیان ایران حمله کرد و با موشک‌های دوربرد، مردم ایران را در شهر‌ها مورد حمله قرار داد.

سرلشکر باقری افزود: ۵۸۲ حمله شیمیایی به مناطق مسکونی از دیگر اقدامات جنایتکارانه صدامیان در دوران دفاع مقدس بود که بیش از ۱۰۰ هزار مصدوم شیمیایی را به ملت ایران تحمیل کرد.

وی عنوان کرد: همه می‌دانند که بنابر معاهدات بین‌المللی، بکارگیری این سلاح‌ها ممنون است، اما چه کسانی این سلاح را در اختیار صدام گذاشتند؟ همان کشور‌های اروپایی که مشوق صدام بودند، این سلاح‌های نامتعارف را به او دادند.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح یادآور شد: دولت صدام با اسرا نیز رفتاری غیر قابل تحمل و برخلاف قوانین و مقررات بین‌المللی داشت و حتی به مردم عراق هم رحم نکرده است. صدام با حملات شیمیایی به حلبچه و دیگر مناطق عراق ده‌ها هزار نفر را به شهادت رساند؛ او ۷۸۰ روستا در عراق و ۴۰ هزار خانه را در کرکوک تخریب کرد.

سرلشکر باقری با اشاره به مأموریت‌های اطلاعاتی خود در خاک عراق گفت: من در عراق روستا‌ها و خانه‌هایی را دیده بودم که با خاک یکسان شده بود؛ همچنین مطلع شدم که صدام تعداد زیادی از مردم را اعدام کرده است. در کنار این موارد، صدام به هواپیماها، نفتکش‌ها و کشتی‌های غیرنظامی نیز حمله می‌کرد و این جنایات در برابر چشم سازمان ملل و دولت‌های به ظاهر مدافع حقوق بشر انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: در تمامی قطعنامه‌های سازمان ملل که در حین جنگ تحمیلی صادر شد، هیچ‌گاه از صدام به‌عنوان متجاوز یاد نشد.

سرلشکر باقری با اشاره به عملیات ترور شهید حاج قاسم سلیمانی در عراق توسط نیرو‌های تروریست آمریکایی، عنوان کرد: یک مهمان خارجی در عراق حضور پیدا کرده است، او حامل پیامی بوده در پاسخ به پیغام و پیام عربستان سعودی به دعوت نخست وزیر عراق، با هواپیمای غیرنظامی مسافربری و یک سفر علنی مشخص داشته؛ او را مورد اصابت قرار دادند نه با بمب معمولی، با بمبی که تجهیزات زرهی را با آن می‌زنند، این بمبی که به خودرو سردار سلیمانی زدند، تا ۳۰ سانتی‌متر در فولاد فرو می‌رود؛ این بمب را زدند تا بدن آن‌ها را تکه تکه کنند، چنین جنایتی آن‌ها کردند. چه کسی این کار را انجام داد؟ آمریکا. خودش اعلام کرده است. چه کسی به او کمک کرده؟ پایگاه‌های که آمریکا در عربستان، قطر، امارات و بحرین به او کمک اطلاعاتی کرده‌اند. هواپیما از پایگاه‌های نظامی در کویت و اردن و عراق بلند شده و این خودرو را مورد اصابت قرار داد.

رئیس ستادکل نیرو‌های مسلح با بیان اینکه تمام این کشور‌ها باید پاسخگو باشند، افزود: ما یک به یک به همه کشور‌ها اسناد ارائه می‌دهیم تا نتوانند کتمان کنند که چگونه در این جنایت مستقیما دخالت کرده‌اند.

وی با اشاره به پذیرش علنی و رسمی ترور شهید سلیمانی توسط دولت آمریکا، گفت: آن‌ها ابتدا گفتند «ما دفاع پیش دستانه کرده‌ایم، سردار سلیمانی برنامه‌ریزی کرده بود حملات سنگینی را به قوای آمریکا در عراق وارد کند». همه دنیا گفتند: سندت کجاست؟ زیرا برای حقوق بین‌الملل سند لازم است. آمریکا نتوانست ارائه بدهد. به فاصله یک هفته حرف خود را تغییر داد و گفت: «ترور سردار سلیمانی در پاسخ به تهاجمات مداوم وی و جمهوری اسلامی ایران به نیرو‌های آمریکایی بوده است». آن هم سند می‌خواهد که نمی‌تواند ارائه بدهد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۴۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۰:۰۶ ۰۶ اسفند ۱۳۹۹
ازش امامزاده نسازید
Iran (Islamic Republic of)
خداپرستست
۱۴:۴۳ ۰۷ اسفند ۱۳۹۹
این انسان و پاک شریف، شأن و منزلت والایی هم نزد ده‌ها میلیون ایرانی و هم مردم مظلوم سوریه، عراق و سایر کشورهای منطقه و حتی جهان دارد. جایگاهش نزد خداوند را هم با آن ایمان و اخلاصی که داشت، می توان حدس زد که جایگاه بالایی است؛ پس یاد بگیر که نباید هرچه به ذهن محدودت آمد، بنویسی.
United States of America
سعید
۲۳:۴۷ ۰۵ اسفند ۱۳۹۹
بابا با پولم شده بفرستید بزنن ترامپ رو تیکه تیکه کنند چیکار دارید می کنید؟؟؟؟؟ با این مصلحت اندیشی فقط جاباز می کنید برای ترورهای بعدی... اگر هزینه ترور را براشون بالا می بردید اقای دکتر فخری زاده الان بین ما بود.
Iran (Islamic Republic of)
وحید
۲۳:۴۱ ۰۵ اسفند ۱۳۹۹
روحشان شاد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۲۰ ۰۵ اسفند ۱۳۹۹
باهمه ی ظلمی که عراقی ها درحق ما کردن ولی ما بازهم کمکشون میکنیم این عراقی ها همان عراقی ها ن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۵۱ ۰۵ اسفند ۱۳۹۹
خدا لعنتشون کنه
Iran (Islamic Republic of)
سعید
۲۱:۵۱ ۰۵ اسفند ۱۳۹۹
درود برسردار بزرگ ایران وبی منت ش که واقعا زندگی ش اسلام اصیل بود....قطعا باید ترامپ وپمپو وغیره ترور شوند نشوند این ماجرا ادامه دارد من آماده جنگم حاضرم گرسنه بمانم ولی باشرف از این دنیا برم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۴۱ ۰۵ اسفند ۱۳۹۹
ولله از ته دل عاشق پاسداری هستم .
#راه_حاج_قاسم
Germany
دبیر
۱۹:۳۲ ۰۵ اسفند ۱۳۹۹
تنها راه جلو گیری از جنایت بین الملل قوی شدنه به هرقیمتی.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۲۲ ۰۵ اسفند ۱۳۹۹
با همین بمبها باید ترامپ را زد ..
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۰۹ ۰۵ اسفند ۱۳۹۹
اینقدر نوشته ها زنده هستند که احساس کردم در آن جلسه نشسته ام. بسیار زیبا سخنرانی کردند. هم مو به تن آدم سیخ می شود و هم بغضی گلو را می فشارد و هم اشک سرازیر می شود.
لعنت و شرم و مرگ و نیستی بر ظلم و ظالم باد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۵۸ ۰۵ اسفند ۱۳۹۹
دستشون درد نکنه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۴۱ ۰۵ اسفند ۱۳۹۹
درود بر شهید سلیمانی و شهدای ایران
براستی بعد از شهادت سردار دنیا گرفتار آشوب و کورونا و بدبختیهای زیادی شده ‌این واقعیتی است برای بخیلانی که نمیپذیرند وجود مقدس سردار بهشتی بود
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۳۰ ۰۵ اسفند ۱۳۹۹
هنوز بگین عراق برادر ماست..!!!!!!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۵۶ ۰۵ اسفند ۱۳۹۹
ماشین مارکش تویوتا بوده اصلا زهری نبوده
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۰۵ ۰۵ اسفند ۱۳۹۹
یازهرا ...
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۴۸ ۰۵ اسفند ۱۳۹۹
یعنی برای یا زهرا هم منفی میدین؟بابا فازتون چیه؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۵۱ ۰۵ اسفند ۱۳۹۹
مرگ بسیار تلخی در انتظار قاتلان شهید سلیمانی است...
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۵۸ ۰۵ اسفند ۱۳۹۹
سلام بر سردار شهید وهمراهان عزیز او شهید ابو مهدی المهندس ووحید زمانی نیا شهروز مظفری حسین طارمی وهمه شهیدان عراقی .از سردار عزیز باقری می خواهیم انتقام خون شهیدان را از قاتلان انها بگیرد هر چند که با انتقام هم جگر سوخته ما کرمانیها ارام نمیگیرد روز بروز درد دوری از سردار وجای خالیاش برایمان عذاب اور است هنوز ما با اینکه مرقد شریفش را می بینیم باور نداریم عزیزمان سعر کرده اسمانها شده در گوشه گوشه جهان دنبالش هستیم
میگویم اربعین ازسیفر کربلا می اید شما را به خدا به داغ دل زینب قسم در مقابل این امریکای کثیف ساکت ننشیند
Iran (Islamic Republic of)
محمد
۱۵:۴۸ ۰۵ اسفند ۱۳۹۹
سلام بر شهیدان اسلام
خدا ظالمین را به دست ظالمانی همچون خودشون به هلاکت برساند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۱۶ ۰۵ اسفند ۱۳۹۹
پس انتقام چه شد ؟؟؟؟؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۲۸ ۰۶ اسفند ۱۳۹۹
چی بگم
Iran (Islamic Republic of)
الف
۱۴:۴۰ ۰۵ اسفند ۱۳۹۹
اوووووووووووووووووووووووووخ
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۵۲ ۰۵ اسفند ۱۳۹۹
خدا نسل شو از زمین بکنه هر کسی قدمی در این رابطه انجام داده تا این اتفاق بزرگ و اندوهی بزرگ برای ملت ایران پدید اورد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۴۴ ۰۵ اسفند ۱۳۹۹
سازمان ملل کجایی؟؟
شورای امنیت کجایی؟؟؟
جامعه ی جهانی کجایی؟؟
سازمان بوق کجایی؟؟
حالا این قوم الظالمین اومدن تعیین تکلیف کنن که کی سلاح داشته باشه کی خلع سلاح بشه!!!!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۴۵ ۰۵ اسفند ۱۳۹۹
قوم ضالمین رو خوب اومدی ولی آدرست اشتباه هست اونجا نیست ....
Iran (Islamic Republic of)
مرجان
۱۲:۵۶ ۰۵ اسفند ۱۳۹۹
الهی بمیرم برا مظلومیتت سردار....ولی از طرفی خوش بحالت ک تو بهشت،خداوند ازت راضیست و درکنار اباعبدلله هستی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۲۴ ۰۵ اسفند ۱۳۹۹
باید تمامی کسانیکه درنقشه ترور سردار عزیز ما اعم از خیانتکارانی که لحظه به لحظه امارفرودگاه بغداد به کاخ سیاه منتقل میکردن تا اون جانی وحشی ترامپ محاکمه وبه سزای اعمالشون رساند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۱۰ ۰۵ اسفند ۱۳۹۹
اگر ترامپ الان ترور نشه واقعا ضرر کردیم و فرصت طلایی از دست میره...
باید به روسای جمهور امریکا نشون بدیم که در صورت مرتکب شدن هر گونه اشتباهی به سختی تنبیه میشن حتی بعد از رییس جمهور بودنشون... این درس عبرتی میشه برای همه مسئولین گردن قرمز امریکایی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۰۰ ۰۵ اسفند ۱۳۹۹
جوگیر نشو
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۲۸ ۰۵ اسفند ۱۳۹۹
شوخی میکنی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۰۵ ۰۵ اسفند ۱۳۹۹
انشاالله با امام حسین (ع) همنشین باشند... از وقتی که رفتند دنیا یه روز آرام به خودش ندیده!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۰۱ ۰۵ اسفند ۱۳۹۹
درود خدا بر همه شهیدان خدا و درود خدا بر شهید حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی و یاران همرزمانش........
Iran (Islamic Republic of)
عظمت
۱۱:۵۹ ۰۵ اسفند ۱۳۹۹
عظمت اعتقاد و عمل شهید سلیمانی ترسی عظیم در دستگاه استکبار ایجاد کرد و همین ترس و دستپاچگی باعث شد کشوری با این همه ادعای پوچ و نمایش قدرت پوشالی، این حماقت و ننگ تاریخی رو به اسم خودشون در جهان ثبت کنند.
حماقتی به قیمت فروپاشی سلسله ی منحوس و فریبکار استکبار و استعمار
Iran (Islamic Republic of)
هادی
۱۱:۵۸ ۰۵ اسفند ۱۳۹۹
سلام آنهاقدرت سرداررامی دانستندولی افسوس برخی ازخودهانمی دانستندوحالانیزنمی دانند...1
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۵۴ ۰۵ اسفند ۱۳۹۹
کشور امرریکا با این رفتارش آخرش طعمه بمبهای هسته ای خواهد شد که ۳۰۰ سانتیمتر در فولاد فرو خواهند رفت
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۱:۵۰ ۰۵ اسفند ۱۳۹۹
ترامپ و دارودسته اش که الان در زباله دانی تاریخ هستند منتظر انتقام مردم ایران باشند
Iran (Islamic Republic of)
مهدی
۱۱:۴۱ ۰۵ اسفند ۱۳۹۹
توی این شرایطی که ترامپ پیدا کرده، راحت میشه به فجیعترین روش ترورش کرد.
توروخدا یه فکری بکنید.
Korea (Republic of)
ناشناس
۱۳:۲۰ ۰۵ اسفند ۱۳۹۹
چی میزنی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۰۲ ۰۵ اسفند ۱۳۹۹
میخوای اصلا خودت بری ماموریت را انجام بدی زود جوگیر نشو
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۲۷ ۰۵ اسفند ۱۳۹۹
انتقام انتقام
#انتقام_سخت
ما منتظریم
چرا انتقام نمیگیرید
بزنید بترکونیدشون
از وسط
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر