معاون وزیر صمت خبر داد؛

برگزاری دو میز ساخت داخل به ارزش ۱۱۸ میلیون یورو

معاون امور صنایع وزارت صمت گفت: خوشبختانه دو میز ساخت داخل در این صنعت با ارزش ۱۱۸ میلیون یورو برگزار شده و میز سوم را هم در دستور کار داریم.

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان مهدی صادقی نیارکی معاون امور صنایع وزارت صمت در حاشیه بیست و یکمین دوره نمایشگاه تلکام اظهار کرد: امروز شاهد حضور بیش از ۱۰۰ نمایشگاه داخلی از جمله، سازندگان تجهیزات، شرکت‌های فناوری و شرکت‌های فعال در حوزه مخابرات هستیم که برگزاری این طرز نمایشگاه با توجه به تحولاتی که در عرصه تکنولوژی اتفاق می‌افتد بسیار تاثیر گذار است.

وی افزود: امروزه شرکت‌های فناورانه سهم بالایی از تولید ناخالص جهانی را به خود اختصاص داده اند و ارزش بازار در دنیا متعلق به این نوع شرکت‌های فناورانه است.

بیشتر بخوانید:

معاون امور صنایع وزارت صمت بیان کرد: با توجه به تغییراتی که در تکنولوژی دنیا اتفاق افتاده است برگزاری این نوع نمایشگاه‌ها کمک شایانی می‌کند تا ماهم در این مسیر حرکت کنیم و با حمایت ساخت تجهیزات داخلی، بین تقاضا و نیازمندی‌های بخش صنعت مخابرات و فناوری اطلاعات برای توسعه و رشد ساخت داخل همرسانی و برنامه ریزی انجام دهیم.

صادقی نیارکی دربخش دیگری از سخنانش از برگزاری میز‌های توسعه ساخت داخل خبرداد و گفت: خوشبختانه دو میز ساخت داخل در این صنعت با ارزش ۱۱۸ میلیون یورو برگزار شده و میز سوم را هم در دستور کار داریم که تا پایان سال یا ابتدای سال ۱۴۰۰ با همکاری وزارت فناوری اطلاعات و انجمن تشکل صنعت مخابرات با میزبانی وزارت صمت میز سوم ساخت داخل صنعت مخابرات و فناوری اطلاعات برگزار خواهد شد.

معاون امور صنایع درخصوص نتایج برگزاری این نوع نمایشگاه تاکید کرد: این رویداد‌ها را با اهداف خود اتکایی در این بخش، توسعه کسب و کار‌های فناورانه، صادرات خدمات فنی، مهندسی و فناورانه دراین حوزه دنبال خواهیم‌کرد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه امروز ۱۰ رتبه اول ارزش بازار‌های تجاری مربوط است به شرکت‌ها و کسب و کار‌های فناورانه گفت: در دنیا شرکت‌های فناورانه و کسب و کار‌هایی که با پلتفرم استارت آپی شکل یافته اند در طبقه بندی از شرکت‌های نفتی و خودرو سازی پیشی گرفته اند و در ایران هم شرکت‌های استارت آپی کار‌های خوبی انجام داده اند که باید با حمایت و تقویت شرکت‌های دانش بنیان و فناورانه موجب تغییر جهشی روبه رشد این حوزه باشیم و بتوانند به خوبی نقش ایفا کنند.

انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر