رحیمی:

مشارکت خیرین در ساخت مدارس فارس ۲ برابر شده است

استاندار فارس گفت: مشارکت خیرین در ساخت مدارس فارس در ۳ سال اخیر ۲ برابر شده است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، عنایت الله رحیمی در بیست و دومین جشنواره خیرین مدرسه ساز کشور که به صورت ویدئو کنفرانسی با حضور معاون اول رئیس جمهور، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی و وزیر آموزش و پرورش برگزار شد، اظهارداشت: امروز شاهد به بار نشستن تلاش‌های خیرین مدرسه ساز هستیم و هر روز سکو‌های افتخار در قالب سکو‌های علم و دانش توسط فرزندان این مرز و بوم فتح می‌شود.

نماینده عالی دولت تدبیر و امید در استان فارس با اشاره به این که با تلاش‌های خیرین مدرسه ساز دو هزار مکان آموزشی تقدیم فرزندان این استان شده است، ادامه داد: با تلاش دستگاه‌های اجرایی اعتبارات ساخت و نوسازی مدارس استان به بیش از شش برابر افزایش یافته است.

او با بیان این که از هشت هزار و ۷۰۰ مدرسه استان فارس، تعداد دو هزار مدرسه توسط خیرین، ساخته و به دانش آموزان استان اهدا شده است، گفت: از بزرگ‌ترین مدرسه تا کوچک‌ترین مدرسه همه در مسیر اعتلای علمی و فرهنگی استان موثر بودند و باید در این مسیر از کسانی که مدارس را در چادر‌های آموزش عشایر برپا کردند و نتایج آن نیرو‌های بسیار خدوم تربیت شده اند تا کسانی که دانشگاه ها، مدارس و مکتب‌ها را در شهر‌ها و روستا‌ها ایجاد کردند قدردانی کنیم.

استاندار فارس ادامه داد: با تلاش همه دست اندرکاران و حمایت خیرین، ایران از جامعه‌ای کم سواد به جامعه‌ای با ۸۵ تا ۹۰ درصد آموزش عمومی افراد لازم التعلیم رسیده است و نیرو‌های متخصص و با تحصیلات دانشگاهی نیز به صورت مداوم گسترش می‌یابد.

رحیمی افزود: خاطره شیرین اولین روزی که دانش آموزان وارد مدرسه می‌شوند در ذهن خیرین مدرسه ساز ماندگار است و دانش آموزان از خیرین بزرگوار درس خیراندیشی و نیک اندیشی می‌گیرند و جامعه نیز از این روحیه خیرین درس می‌آموزد و راه ارزشمند آن‌ها پر رهرو خواهد شد.

در این مراسم که با حضور تعدادی از خیرین مدرسه ساز برگزار شد، استاندارفارس از تلاش‌های تعدادی از خیرین مدرسه ساز استان تقدیر کرد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر