سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام در ۶ اسفند ماه

بازار امروز با افزایش تقاضا در نماد‌های بزرگ آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرنگار بورس گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،امروز چهار شنبه (۶ اسفند ماه) بازار سرمایه در آخرین روز هفته  با افزایش تقاضا در بیشتر نمادهای بزرگ آغاز به کار کرد.

برترین صفوف تقاضا و عرضه در بورس و فرابورس در ۵دقیقه ابتدایی پیش گشایش

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام در ۶ اسفند ماه

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام در ۶ اسفند ماه

در جریان معاملات امروز گروه بانکی، نماد وبملت در قیمت ۳۸۸ تومان با رشد ۱ درصد در حال داد وستد است. وپارس با پیشروی بیش از ۳ درصدی قیمت همراه است. سامان امروز هم در مسیر صعود و در سقف قیمت روزانه قرار دارد. دی امروز با افت حداکثری قیمت در کف قیمت روزانه ۲۲۰۸ تومان با صف فروش مواجه است. وتجارت رشد نسبی تقاضا دارد و در قیمت ۲۷۶ تومان دنبال می‌شود.

گروه مورد توجه این روزها، فلزی ها، در مسیر پیشروی قیمت و صعود قرار دارند و اکنون شاهد جهش قیمت در نماد فملی و قرار گرفتن آن در سطح ۱۳۴۵ تومان هستیم. فولاد مبارکه در قیمت ۱۲۲۰ تومان داد و ستد می‌شود و رشد ۳ درصدی دارد. ذوب آهن اصفهان رشد ۱ درصد و در قیمت ۴۱۶ تومان داد و ستد می‌شود. فاسمین و سایر نماد‌ها مثبت و پر تقاضا دنبال می‌شوند.

رشد چهار هزار واحدی نماگر بورس در ۱۰دقیقه آغازین معاملات امروز

شاخص کل بورس تهران در ساعت ۹:۱۰ در ارتفاع یک میلیون و ۲۱۵هزار واحد قرار گرفته است.

فملی، فولاد و شبندر بیش‌ترین تأثیر مثبت و نماد‌های خودرو، وتجارت و کویر بیش‌ترین اثر منفی را بر روند حرکت شاخص گذاشته‌اند.

در ساعت ۹ و ۳۰دقیقه شاخص کل بورس پس از رشد هزار و ۷۹۵واحدی (۰.۱درصد) در ارتفاع یک میلیون و ۲۱۳هزار واحد قرار گرفت و همچنین شاخص کل هم‌وزن با افزایش ۰.۰۲درصدی مواجه شد.

آخرین قیمت ۷۲نماد حداقل یک درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۴۰۶نماد با کاهش بیش از یک درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

نماد‌های شستا، غزر، فملی، بوعلی، خساپا و وتجارت در گروه پرتراکنش‌ترین‌های بورس و نماد‌های زملارد، رافزا، وسپهر، شاروم، کیمیا و بگیلان در گروه پرتراکنش‌ترین‌های فرابورس قرار گرفتند.

ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع به هزار و ۲۲۵میلیارد تومان رسید. حقیقی‌ها تا ساعت مورد اشاره رقمی در حدود ۱۰۵میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند.

در ساعت ۹ و ۳۰دقیقه جمع صف‌های خرید حدود ۷۵۵میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش سه هزار و ۷۰۰میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات فروشی که در سیستم معاملات ثبت شده به دو هزار و ۹۵۰میلیارد تومان می‌رسد.

تا این ساعت بیشترین عرضه در صفوف فروش دی، برکت و واحصا به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام بانک دی حدود ۱۴۰میلیارد تومان سفارش فروش وجود دارد. بیشترین تقاضا نیز در صفوف خرید وسپهر، رافزا و جوین در نوبت انتظار است.

ارزش ۱۰صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع ۶۲۵میلیارد تومان (۸۲درصد کل) و ۱۰صف فروش برتر ۷۸۰میلیارد تومان (۲۱درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۱۴نماد و حجم صف‌های فروش در ۱۰۶نماد بیش از ۱۰میلیارد تومان بوده است. گفتنی است حجم صف رایان هم افزا (رافزا) به ۱۰.۴درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

 «خودرو و ساخت قطعات» کم اقبال‌ترین صنعت امروز با خالص سفارش فروش بیش از ۳۳۰میلیارد تومان است و پس از آن گروه «مواد و محصولات دارویی» قرار دارد که برآیند سفارشات فروش آن ۲۸۵میلیارد تومان می‌شود، از سویی دیگر گروه «سرمایه‌گذاری‌ها» با تقاضای خرید ۱۸۰میلیارد تومانی همراه است.

حدود ۲۴درصد از چهار هزار و ۴۶۰میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند. در مجموع هزار و ۱۹۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۳۷۵درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به پنج هزار و ۶۵۰میلیارد تومان خواهد رسید.

شپنا با افت بیش از ۴ درصدی و در قیمت ۱۲۲۰ تومان مچ شد.

شاخص بورس تهران با افزایش عرضه به محدوده منفی رسید و شاهد افت نزدیک به ۱۰۰۰ واحدی تا ساعت ۱۰:۴۰ هستیم.

نماد شپنا پس از بازگشایی با افزایش عرضه در کف قیمت روزانه با صف فروش ۲۳ میلیون سهمی در قیمت ۱۱۹۶ تومان مواجه شد.

افزایش عرضه موجب شد تا در ساعت ۱۱:۳۰ رنج کشی منفی در نماد فولاد مبارکه باشیم و سهم در قیمت ۱۱۵۹ تومان با افت نزدیک به ۲ درصد دنبال می‌شود. فملی افت ۱ درصد دارد و در قیمت ۱۳۰۲ تومان داد وستد می‌شود.

ریزش ۵ هزار واحدی شاخص بورس

شاخص کل بورس با ریزش ۵ هزار واحدی در پایان معاملات امروز به عدد یک میلیون و ۲۰۵ هزار واحد رسید.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها: بورس ، بازار سرمایه
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر