افزایش موارد مشکوک و ثبات نتایج آزمایشهای کرونا در مشهد معنادار است

رئیس گروه پیشگیری و مبارزه با بیماریهای واگیر دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: افزایش شمار مراجعان سرپایی با علائم مشکوک ابتلا به ویروس کرونا همزمان با ثابت بودن آمار نتایج آزمایشهای مثبت در این دانشگاه رخدادی معنادار و در حال بررسی است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، زهرا نهبندانی رئیس گروه پیشگیری و مبارزه با بیماریهای واگیر دانشگاه علوم پزشکی مشهد  گفت: در طول هفته‌های اخیر تعداد بیماران سرپایی با علائم مشکوک ابتلا به ویروس کرونا در مراکز خدمات جامع سلامت زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزایش یافته اما این سیر افزایشی تاثیری در نتایج مثبت آزمایشهای طبی کرونا و تغییر آن نداشته است.

او  به "آزمایش پی.سی.آر" از شهروندان مراجعه‌کننده به مراکز خدمات جامع سلامت اشاره کرد و افزود: اکنون فقط نتیجه آزمایش هشت درصد این افراد مثبت یعنی بیماری کووید ۱۹ است که این آمار نسبت به هفته‌های اخیر تغییری نداشته است.

رئیس گروه پیشگیری و مبارزه با بیماریهای واگیر دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: احتمال تغییرات و جهش در ویروس کرونا یکی از علل افزایش چنین وضعیتی در آمارهای مراجعان سرپایی و نتایج آزمایشهای طبی است.

 نهبندانی بیان کرد: سویه‌های جدید ویروس کرونا در ایران از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حال بررسی است.


بیشتر بخوانید


 

 او تصریح کرد: با وجود شیوع ویروس کرونای  انگلیسی در کشور، هشدارهای مسئولان به مردم آنطور که باید جدی گرفته نشده است لذا متولیان سلامت از این بابت به شدت نگران هستند.

رئیس گروه پیشگیری و مبارزه با بیماریهای واگیر دانشگاه علوم پزشکی مشهد تأکید کرد: از عموم مردم تقاضا می‌شود رعایت توصیه های بهداشتی، استفاده از ماسک بهداشتی صورت و حفظ فاصله فیزیکی را بیش از پیش جدی گرفته و با دقت اجرا کنند.

منبع: ایرنا

انتهای پیام//م.م

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر