معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای :

اجرای بزرگراه بجنورد-جنگل گلستان شتاب می‌گیرد

عبدالهاشم حسن نیا گفت: اجرای پروژه راهسازی چهارخطه کردن محور بجنورد -جنگل گلستان به عنوان بخشی از پروژه بزرگراه مشهد به استان گلستان، در دست پیگیری است و تلاش داریم تا به اجرای آن شتاب داده شود.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بجنورد ،   عبدالهاشم حسن نیا در بازدید از پروژه‌های این استان گفت : پروژه بزرگراه بجنورد-جنگل گلستان توسط شرکت ساخت و توسعه زیربنا‌های حمل و نقل کشور در حال اجرا است.


بیشتر بخوانید 


او افزود: تامین ایمنی سفر‌های جاده ای، تاثیر بسیار زیادی در توسعه اقتصادی جامعه دارد و خراسان شمالی که در مسیر ۲ قطب سیاحتی و زیارتی کشور واقع است، اهمیت زیادی در حمل و نقل داشته از این رو توسعه شبکه بزرگراهی این استان دارای جایگاه ویژه است.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در بخش دیگر سخنان خود افزود: پراکندگی روستا‌ها در خراسان شمالی زیاد است و در این استان باید توجه زیادی به ارتقای کمی و کیفی راه‌های فرعی و روستایی داشت.

او با اشاره به اینکه راه‌های مرزی می‌تواند تاثیر زیادی در توسعه و رونق اقتصادی این منطقه داشته باشد افزود: این سازمان آمادگی دارد تا در زمینه اجرای پروژه‌های راهسازی در محور‌های مرزی کمک کار باشد.

حسن نیا با تاکید بر اینکه یکی از رسالت‌های این سازمان تامین و ارتقای ایمنی راه‌ها است، گفت: با استفاده از اعتبارات امسال اقدامات خوبی در این زمینه انجام شده و تلاش داریم تا با اعتبارات سال ۱۴۰۰ وضعیت ایمنی در جاده‌ها ارتقاء یابد.

او با تاکید بر لزوم نوسازی ناوگان و ماشین آلات راهداری افزود: خراسان شمالی از استان‌های سردسیر کشور است بر این اساس باید برای بهبود خدمات رسانی در زمستان، بهسازی ناوگان راهداری مورد توجه قرار گیرد و همچنین بهسازی و نوسازی ناوگان راهداری در دستور کار این سازمان است و خرید و تامین ناوگان جدید در دست پیگیری است.

معاون وزیر راه و شهرسازی و رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: تلاش داریم تا ۱۰ دستگاه ناوگان راهداری به ناوگان راهداری خراسان شمالی افزوده شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان شمالی هم با اشاره به کاستی‌های استان در زمینه بهره مندی از راه مناسب گفت: این کاستی‌ها در حوزه غرب استان بیشتر است، شهرستان مرزی راز و جرگلان جزو ۳۱ شهرستان محروم کشور است که انجام اقدامات برای توسعه آن در دست انجام و پیگیری است.

غلامرضا هوایی افزود : شهرستان مرزی راز و جرگلان نیاز به توجه ویژه در زمینه توسعه راه‌ها را دارد.

او گفت : امید است با توجه ویژه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، کمبود‌ها و کاستی‌های استان در زمینه راه و حمل و نقل کمترشود.

هوایی با اشاره به اجرای پروژه راهسازی بجنورد-جنگل گلستان بیان کرد: بر اساس برنامه ریزی انجام شده این پروژه تا انتهای تیرماه سال آتی تکمیل می‌شود و اکنون ۵۰ کیلومتر از این مسیر چهارخطه نشده است والبته بخش مهمی از این میزان زیرسازی شده است.

او گفت: یکی از نگرانی‌ها برای اجرای پروژه‌ها در استان کمبود آسفالت و قیر است ویکی از دستاورد‌های این سفر کمک به تامین قیر و سرعت دادن به پروژه‌ها در محور‌های استان است.

هوایی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به نقش تامین ایمنی راه در کاهش تصادفات گفت: خراسان شمالی از استان‌های کم حادثه است و چهار سال متوالی شمار تصادف و تلفات جاده‌ای کاهش داشته است.

او افزود: به یقین این موفقیت حاصل تلاش مسولان در راهداری و پلیس راه استان بوده و این تلاش‌ها قابل تقدیر است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان شمالی گفت: بهره مندی روستاییان این استان از راه آسفالت از میانگین کشوری پایین است که در این زمینه امید می‌رود توجه ویژه‌ای از طرف سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای برای جبران عقب ماندگی مبذول شود.

در سفر یک روزه حسن نیا معاون وزیر راه وشهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای به استان خراسان شمالی، روز سه شنبه بازدید از کارگاه ماشین آلات راهداری مرکز استان، کلنگ زنی ساختمان جانبی قرارگاه پلیس راه استان، بازدید از ۲ پل خیرساز شهرستان راز و جرگلان، بازدید از راهدارخانه شهید کلانتری شهرستان مانه وسملقان انجام شد.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در بازدید از پروژه‌های در دست اقدام راهداری از ۲ پل باکسی در روستا‌های گرکز و امانلی که با مشارکت خیران احداث شده بازدید و با اهدای لوح تقدیر از مشارکت خیران در ساخت پل تقدیر کرد.

خراسان شمالی با ۸۶۳ هزار نفر جمعیت در شمال شرق کشور واقع است.

منبع: ایرنا 

انتهای پیام/ه

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر