رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان خبر داد؛

پرداخت ۱۳.۷هزار میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید در استان سمنان

تشنه‌دل گفت: امسال ۱۳ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید به ۵۱۵ واحد تولیدی صنعتی و کشاورزی استان پرداخت شده است.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان، علی تشنه‌دل رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان روز چهارشنبه در دویست و هفتاد و چهارمین جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان اظهار داشت: از مجموع تسهیلات پرداخت شده به ۵۱۵ واحد تولیدی،۱۳ هزار میلیارد ریال تسهیلات به ۱۰۴ واحد صنعتی و ۶۸۰ میلیارد ریال تسهیلات به ۴۱۱ واحد بخش کشاورزی پرداخت شده است.

او ادامه داد: ۳۳۴ واحد صنعتی و کشاورزی نیز در حدود پنج هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال از محل تبصره ۱۸ مربوط به برنامه تولید و اشتغال تسهیلات دریافت کردند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان بیان کرد: امسال در قالب تسهیلات رونق تولید، ۷۷۰ واحد تولیدی برای دریافت تسهیلات به ارزش بیش از ۲۴ هزار میلیارد ریال به بانک‌های عامل معرفی شدند که پرونده ۲۵۵ واحد در بانک‌ها در دست بررسی است.

تشنه‌دل اظهار داشت: مشکلات یکهزار و ۲۰۳ واحد تولیدی در جلسات کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان بررسی شده است که برای رفع موانع موجود،۲ هزار و ۵۸۸مصوبه به تصویب اعضای کارگروه رسیده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان خاطرنشان کرد: ۷۲ درصد دستورالعمل‌های تصویب شده در کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان امسال اجرایی شده است.

اعضای کارگروه در دویست و هفتاد و چهارمین کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان با پرداخت تسهیلات به ارزش بیش از ۲۰۰ میلیارد ریال به پنج واحد صنعتی موافقت و مشکلات بانکی و مالیاتی سه واحد تولیدی صنعتی و معدنی استان بررسی کردند.

استان سمنان با داشتن حدود یکهزار و ۸۴۰ پروانه بهره‌برداری واحد‌های صنعتی و معدنی با سرمایه‌گذاری حدود ۷۶ هزار میلیارد ریال و اشتغال برای بیش از ۶۸ هزار و ۸۰۰ نفر، یکی از قطب‌های صنعتی و معدنی شرق کشور محسوب می‌شود.

انتهای پیام/پ

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر