خرم در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

مشکلی در عرضه دام عشایر وجود ندارد/ عرضه ۱۰ میلیون راس دام عشایر در سال

مدیر عامل اتحادیه تعاونی‌های عشایر گفت: در طول سال ۹.۵ تا ۱۰ میلیون راس دام عشایر در بازار عرضه می‌شود.

فضل خرم مدیر عامل اتحادیه تعاونی‌های عشایر در گفت‌وگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به اینکه مشکلی در تامین نهاده دامی عشایر نداریم، اظهار کرد: بنابر آمار تاکنون ۴۸۰ هزار تن نهاده در بین عشایر توزیع شده و ۱۰۰ هزار تن دیگر نیز برای ۲ ماه آینده توزیع خواهد شد.

او افزود: با توجه به گشایشی که در امر واردات صورت گرفته است، انتظار می‌رود که میزان ۱۰۰ هزار تن نهاده برای ۲ ماه آینده در اختیار عشایر قرار گیرد.


بیشتر بخوانید


خرم با اشاره به اینکه عشایر در عرضه دام عشایر مشکلی ندارند، بیان کرد: با توجه به افزایش قیمت گوشت در بازار، قرار است طی چند روز آینده گوشت گوسفند و گوساله از طریق پشتیبانی امور دام برای تنظیم بازار و تعادل قیمت عرضه شود. بنابر تفاهم صورت گرفته قیمت هر کیلو گوشت گوساله با نرخ ۸۸ تا ۹۰ هزار تومان عرضه می‌شود.

این مقام مسئول با بیان اینکه ۹.۵ تا ۱۰ میلیون راس دام عشایر در طول سال به بازار عرضه می‌شود، گفت: عمده دام عشایر تا آذر و دی به بازار عرضه می‌شود و بعد از آن دام عشایر با مقیاس کمتری توزیع می‌شود.

این مقام مسئول با بیان اینکه قیمت دام زنده در استان‌های مختلف متغیر است، افزود: در استان تهران نرخ هر کیلو دام زنده سبک ۴۵ تا ۵۲ هزار تومان و در برخی استان‌ها ۵۵ تا ۵۸ هزار تومان است که با این وجود نرخ هر کیلو گوشت گوسفندی ۱۲۰ تا ۱۳۵ هزار تومان است.

خرم ادامه داد: دام‌سنگین در واحد‌های دامداری اشباع شده، اما در جامعه عشایری مشهود نیست که با وجود افزایش قیمت نهاده، نگهداری دام مقرون به صرفه نیست.

مدیر عامل اتحادیه تعاونی‌های عشایر در پایان با بیان اینکه سالیانه ۸ میلیون و ۴۰۰ هزار تن نهاده در اختیار جامعه عشایری قرار می‌گیرد، تصریح کرد: حدود ۷ میلیون تن نهاده از طریق مراتع و کشتزار و یک میلیون و ۳۲۰ هزار تن از طریق واردات تامین می‌شود.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر