شناور حامل صید ترال در گناوه توقیف شد

جانشین فرمانده مرزبانی استان بوشهر از توقیف شناور صید ترال در آب‌های بندر گناوه حامل ۵۰۰کیلوگرم آبزیان قاچاق به همراه ادوات صید خبر داد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر، سرهنگ منصور رضا عزیزی، جانشین فرمانده مرزبانی استان بوشهر ظهر امروز در جمع خبرنگاران با تاکید بر مقابله با متخلفان در عرصه‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی و صید و صیادی بیان کرد: مرزبانی استان بوشهر در سواحل این استان با استقرار پایگاه‌های دریابانی تمام فعالیت قاچاقچیان را رصد و با آنان برخورد قاطع می‌کند.

او صید آبزیان در خلیج‌فارس را به روش ترال ممنوع دانست و بیان کرد: یکی از ماموریت‌های مهم نیرو‌های دریابانی و مرزبانی استان بوشهر برخورد با صید ممنوعه ترال است که در این راستا پهنه آب‌های خلیج‌فارس مورد رصد قرار دارد.

جانشین فرمانده مرزبانی استان بوشهر با بیان اینکه شناور‌های صیادی ترال در بندر گناوه شناسایی شدند گفت: با استفاده از اقدامات اطلاعات و عملیاتی ۲ فروند لنج صیادی در حال انجام صید به روش ممنوعه ترال با رعایت کلیه ملاحظات حفاظتی و تأمینی نسبت به توقیف شناوران متخلف اقدام که یک فروند از شناوران با مشاهده نیرو‌های دریابانی با استفاده از وضعیت نامساعد جوی متواری شد.

سرهنگ عزیزی افزود: ماموران پس از توقیف لنج صیادی مذکور و بررسی آن موفق به کشف حدود ۵۰۰ کیلوگرم آبزیان قاچاق به همراه ادوات صید ممنوعه نظیر تور ترال به ارزش ۷۵۰ میلیون ریال شدند.


بیشتر بخوانید


او با بیان اینکه در این عملیات شش متهم از سوی ماموران دستگیر شد افزود: صید ترال یکی از مخرب‌ترین نوع صید آبزیان در خلیج‌فارس محسوب می‌شود که به اکوسیستم دریا و زیستگاه‌های آبزیان آسیب می‌زند از این نظر این‌گونه صید ممنوع، تخلف و جرم است.

انتهای پیام/م

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر