فرماندار شهرستان قزوین:

بستر انتخابات الکترونیک در شهرستان قزوین مهیا شده است

فرماندار شهرستان قزوین گفت: با ایجاد بستر برگزاری انتخابات الکترونیک در شهرستان قزوین از ۱۹ اسفند ماه فرآیند اجرایی را آغاز می‌کنیم.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قزوین، محمد شفیعی فرماندار شهرستان قزوین در جلسه شورای اداری این شهرستان که با حضور معاونین فرمانداری، مدیر کل مدیریت بحران استانداری، سیاهکلی نماینده مردم شریف قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی، بخشداران و شهرداران بخش‌های شهرستان و مدیران ادارات شهرستان قزوین برگزار شد، گفت: بستر برگزاری انتخاباتی باشکوه در شهرستان قزوین مهیا شده و با تامین امکانات لازم برای این رویداد آماده شده ایم.

شفیعی اضافه کرد: از ۱۹ اسفند ماه مقدمات انتخابات شورا‌ها کلید خواهد خورد و از ۲۰ اسفند ماه ثبت نام نامزد‌ها به صورت الکترونیکی و غیر حضوری انجام خواهد و داوطلبان از خانه و محل فعالیت خود می‌توانند ثبت نام کنند.

او اضافه کرد: تلاش می‌کنیم در همه روستا‌ها نیز شورا‌ها شکل بگیرد و بانوان نیز فرصت حضور در این رویداد برای انتخاب شدن را داشته باشند تا رقابت‌ها بیشتر شود.

شفیعی گفت: هیچ روستایی بدون شورا نخواهد بود و تلاش می‌کنیم نگاه جنسیتی تغییر کند و فقط آقایان در شورا حضور نیابند و از نقش بانوان باید در حل مشکلات روستا‌ها بیشتر استفاده کنیم تا هم رقابت و مشارکت بیشتر شود.

او بیان کرد: با همدلی انتخابات باشکوه و پرشوری رقم خواهد خورد و مدیران دستگاه‌های اجرایی باید در تامین نیرو و امکانات همکاری همه جانبه داشته باشند و افراد کارامد و حرفه‌ای را برای ماموریت اعزام کنند.

فرماندار قزوین از شهرداران هفت گانه در شهرستان تشکر کرد و از ادارات خواست برای اجرای طرح تنظیم بازار در آستانه نوروز همکاری مناسبی داشته باشند.

به گفته او،  امسال میزبان وزرای متعددی بودیم لذا تاکید داریم قبل از سفر مسئولان کشوری نیاز‌ها شناسایی و اعلام شود و در ادامه نتایج سفر‌ها را پیگیری کنند تا این سفر‌ها پربار و دستاورد داشته باشد.

شفعیعی در ادامه گفت: مدیران شهرستان لازم است مصوبات و نتایج سفر‌ها را اطلاع رسانی کنند تا مردم بدانند این سفر‌ها تشریفاتی نیست بلکه گره‌ای از مشکلات باز شده است.

فرماندار قزوین اضافه کرد: در سال جاری در سفر استاندار، معاونان، نمایندگان و مدیران به بخش‌های شهرستان به نتایج خوبی رسیدیم، اما برخی مصوبات اجرایی نشده که مسئولان باید علت آن را بررسی و پیگیری کنند.

شفیعی افزود: در مواقع بروز بحران از مدیرکل مدیریت بحران درخواست می‌کنیم اعتبارات را به صورت متمرکز در اختیار شهرداری‌ها قرار دهند تا اقدامات نوسازی و عمرانی و مقابله با بجران با سرعت و کیفیت بهتری اجرایی شود.

فرماندار قزوین در ادامه گفت: فرمانداران، بخشداران و دهیاران توان بالایی دارند و در صورت هماهنگی می‌توانند در مدیریت بحران نقش موثری ایفا کنند.

انتهای پیام/ح

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر