امام علی (ع) منادی وحدت جامعه اسلامی است

امام جمعه همدان علی (ع) را منادی جامعه اسلامی دانست و گفت: باید در جهت توسعه فرهنگ اهل بیت (ع) در جامعه کوشش کنیم.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان،حجت الاسلام و المسلمین حبیب الله شعبانی موثق در تجمع بزرگ مداحان استان همدان علی (ع) را منادی جامعه اسلامی دانست و گفت: باید درجهت توسعه فرهنگ اهل بیت (ع) در جامعه کوشش کنیم.

او ادامه داد: حضرت علی (ع) در باطن و ظاهر شاگردی پیامبر اکرم (ص) را کرده است و از پیامبر روایت هم نقل شده است که علی تربیت شده من است.

امام جمعه همدان با بیان اینکه علی علیه السلام چکیده همه انبیا و اولیا الهی است، ادامه داد: خداوند همه فضل‌ها را به علی و فرزندانش داده است.

نماینده، ولی فقیه در استان همدان با اشاره به سختی‌های پیامبران در مسیر دعوت از انسان‌ها برای خداپرستی، افزود: اینکه پیامبران حرف از نجات انسان‌ها بزنند و مورد تمسخر قرار گیرند بر قلب پیامبران سنگینی می‌کرد، برای پیامبران سخت بوده است که ببیند مردم به سمت گمراهی می‌رفتند.

شعبانی موثق با بیان اینکه گاهی اوقات خداوند می‌خواهد به پیامبر دلداری دهد برای اینکه پیامبران از گمراهی مردم غصه می‌خوردند، افزود: این مسئله سختی بر پیامبر اکرم (ص) و سایر انبیا الهی تحمیل می‌کرد به همین دلیل خداوند علی علیه السلام را سنگ صبور سختی‌های پیامبر قرار دادند.

اوبا اشاره به اینکه اهل بیت دردمند و غصه خور مردم بوده‌اند، افزود: کسانی که منصوب به اهل بیت هستند باید مانند مداحان غصه خور و دغدغه‌مند معرفت و معنویت مردم و مستمع را باشند.

امام جمعه همدان تولد و شهادت حضرت علی در مسجد و حریم امن الهی را یک مورد نادر عنوان کرد و گفت: آن بزرگوار در بیت الله به دنیا آمد و در مسجد شهید شد این یعنی که یک ثانیه غیر از خدا راه به این بشر ندارد و او اعجوبه خلقت است.

شعبانی موثق با بیان اینکه جامعه مداحان ما برجستگی‌هایی دارند، اما گاهی با آسیب‌هایی روبرو هستیم که لازم است پیشکسوتان و استادان با جوانان ارتباط داشته باشند، افزود: هیات و مداحی یک رسانه قوی است و باید مواظب سلامت این رسانه بود.

اوادامه داد: در طول تاریخ مداحان، واعظان و شاعران که ظهور و بروز اجتماعی داشتند در نزد اهل بیت ارزش داشتند و این به علت رسانه بودن مداحی است.

شعبانی موثق گفت: مداحی هم هنر و هم تعمیق باور‌های دینی است، دستگاه اهل بیت (ع) دستگاهی است که به ما آبرو داده است.
انتهای پیام/ج

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر