خودداری رسانه ها از پوشش تجمعات غیرمسئولانه

رسانه‌های جمعی، تجمعاتی که در آن به هر دلیل شیوه نامه‌های بهداشتی ساده انگاشته می‌شود،پوشش ندهند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ، عباس زارع مدیرکل فرهنگ‌وارشاد اسلامی مازندران گفت: تمامی دستگاه‌های اجرایی ضمن رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی و الگو بودن برای جامعه در رعایت شیوه نامه‌های ابلاغی، از برگزاری هرگونه همایش یا جلساتی که در آن مقررات بهداشتی ستاد ملی کرونا رعایت نمی‌شود پرهیز کنند.

او افزود:در این راستا از اهالی محترم رسانه نیز درخواست می‌کنم چشم بینای جامعه باشند و ما را در شورای اطلاع‌رسانی استان یاری کنند.

زارع گفت: در این راستا وزارت کشور نیز طی نامه‌ای خطاب به شورای اطلاع‌رسانی استان‌ها از رسانه‌های جمعی درخواست کرده تجمعاتی که در آن به هر دلیل شیوه نامه‌های بهداشتی ساده انگاشته می‌شود تحت پوشش قرار ندهند تا خدای ناکرده اشاعه ان باعث عادی‌انگاری نگردد.

او افزود: این موضوع در ابلاغیه وزارت کشور صراحتا مورد تاکید قرار گرفته و تمامی دستگاه‌های اجرایی موظف به اجرای آن شدند، ما نیز از سوی شورای اطلاع‌رسانی استان موضوع را به تمامی دستگاه‌های اجرایی ابلاغ کردیم.

دبیر شورای اطلاع‌رسانی مازندران ضمن اظهار تاسف از برگزاری برخی تجمعات در استان و مخصوصا مورد اخیر (افتتاح بیمارستانی در استان که شیوه نامه‌های بهداشتی بدرستی انجام نپذیرفته) ضمن انتقاد از ممانعت حضور اصحاب فهیم رسانه در این مراسم، از رسانه‌های متعهد خواست تا تجمعات این چنینی را پوشش خبری مثبت ندهند و با تولیدمحتوا و انعکاس تخلفات این‌چنینی ضمن هشدار به مدیران استان، مانع از برگزاری آن شوند.

زارع گفت: در این راستا، از سوی اداره کل فرهنگ ‌و‌ارشاد اسلامی و هم از سوی شورای اطلاع‌رسانی استان، حمایت همه‌جانبه خود را از اصحاب رسانه و خبرنگاران استان اعلام می‌کنیم. قطعا با افراد و دستگاه‌های متخلف برابر مقررات ستاد مبارزه با بیماری کرونا استان برخورد خواهد شد.
انتهای پیام/س

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر