رئیس شبکه دامپزشکی سقزخبر داد؛

شناسایی ۲ کانون جدید آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در سقز

باباییان گفت: ۲ کانون جدید بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در سقز شناسایی و طیور آن پس از تایید آزمایش‌ها بلافاصله معدوم شد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سنندج ، علی باباییان رئیس شبکه دامپزشکی سقز با بیان اینکه ۲ کانون جدید آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در روستا‌های "خوشه‌دره فیض‌الله‌بیگی" و "شمسه" شناسایی شده است، اظهار داشت: در این راستا ۳۵۰ میلیون ریال غرامت به روستاییانی بابا معدوم سازی طیور آنان پرداخت شد.

او با اشاره به اینکه بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در چهار روستای سقز شناسایی شده است، افزود: پس از آزمایش‌ها در خصوص وجود این بیماری، تمامی طیور موجود در این روستا‌ها معدوم سازی و عملیات ضدعفونی منازل بطور کامل انجام شده است.

باباییان یکی از راه‌های انتقال بیماری آنفلوآنزا را پرنده‌های زنده اعلام کرد و گفت: مردم از خرید مرغ زنده که هیچگونه نظارت بهداشتی بر کشتار آن وجود ندارد و کامل غیر بهداشتی است امتناع کنند و از مرغ‌های پرکنده که در کشتارگاه‌های مجاز و بصورت کاملا بهداشتی و با نظارت پزشک دامپزشکی و ناظر بهداشتی کشتار می‌شود خریداری کنند.

رئیس شبکه دامپزشکی سقز از روستاییان خواست هر گونه تلفات طیور را به سامانه پیغام‌گیر ۱۵۱۲ اداره کل دامپزشکی کردستان یا با شماره ۰۸۷۳۶۲۲۲۶۰۵ شبکه دامپزشکی شهرستان سقز تماس حاصل کنند و علاوه بر این مرغداران ضوابط بهداشتی و قرنطینه‌ای را رعایت کنند تا این بیماری شیوع پیدا نکند.

انتهای پیام/ع

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر