تفویض اختیار به فرمانداران در بحران کرونا

استاندار کرمان گفت: فرمانداران اگر جایی تشخیص دهند، تجمع و بازارها، محل شیوع ویروس کرونا شده است، اختیار اعمال محدودیت دارند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، در شصت و پنجمین جلسه ستاد مقابله با کرونای استان کرمان، علی زینی‌وند استاندار کرمان گفت: در سفر‌های نوروزی زدن کمپ و چادر در اماکن عمومی ممنوع است و برای سفر‌های نوروزی در سه سطح در حال برنامه‌ریزی هستیم که به زودی دستورالعمل آن ابلاغ خواهدشد.

او با اشاره به اینکه علت شیوع کرونا در سیرجان تردد و توقف ماشین‌های سنگین است، افزود: در مقابله با کرونا بسبج و سپاه نقش خوبی داشته اند و از صنوف هم تشکر می‌شود لذا باید تدبیری برای وضعیت سیرجان اندیشیده شود.

زینی وند تصریح کرد: استان کرمان رتبه دوم در کشور را برای رعایت خوب دستورالعمل‌های بهداشتی به دلیل همکاری خوب صنوف، کسب کرده است.

او با اشاره به اینکه فرمانداران اگر جایی تشخیص دهند، تجمع و بازارها، محل شیوع ویروس کرونا شده است، اختیار اعمال محدودیت دارند، گفت: حتی گلزار شهدا هم از این قاعده مستثنی نیست و در هر شهری اگر تراکم داشت، حتما محدودیت ایجاد شود.

استاندار کرمان گفت: همه دورکاری‌ها را نمی‌توانیم لغو کنیم؛ ولی مدیران برای دورکاری‌ها با اندیشیدن تدابیری، نباید اخلالی در خدمات رسانی به وجود آورند.

 

زینی وند بیان داشت: فرمانداران در زمینه تدابیر مدنظر، نباید چارچوب‌های مصوبات ستاد ملی کرونا را شکسته و باعث بی‌سامانی شوند لذا اختیارات در حد محدود به فرمانداران داده شده و ممکن است در شب عید وضعیت ما بدتر شود.

او با اشاره به اینکه باید شیوه نامه‌های بهداشتی در حوزه حمل و نقل به خوبی رعایت شود، افزود: ادارات راهداری و حمل و نقل و همچنین شهرداری‌ها در این زمینه سختگیرانه‌تر رفتار کنند و پلیس راه نیز این موضوع را رصد کند.

زینی وند تصریح کرد: با بازگشایی سالن‌های کشتی و تمرین ورزشکاران این رشته تنها در صورت رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی مورد نظر دانشگاه علوم پزشکی موافق هستیم.

انتهای پیام/ب

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر