مصرف ۳۷ میلیون متر مکعب آب سالانه در بخش صنعت استان سمنان

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان سمنان با اشاره به ضرورت تامین آب برای توسعه صنعت استان گفت: ۳۷ میلیون متر مکعب آب سالانه در بخش صنعت استان مصرف می‌شود.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان، ایرج حیدریان مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان سمنان گفت: شرکت آب منطقه تامین آب و راهبرد مدیریت مصرف را بر طبق سند سازگاری با کم‌آبی استان سمنان دنبال می‌کند تا بتواند مشکلات در تامین آب بخش‌های مختلف استان مانند صنعت را رفع کند.

او ادامه داد: اکنون برخی سد‌های استان سمنان تخصیص صنعت دارد و این آمادگی وجود دارد تخصیص آب از سد شرق استان برای صنعت در همان منطقه در نظر گرفته شود.

ایرج حیدریان اضافه کرد: سه چهارم هدف تامین آب استان سمنان از طریق انتقال آب بین حوزه‌ای با استان همجوار، تامین آب صنعت است و این موضوع نشان دهنده اهمیت توجه به صنعت است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان سمنان تصریح کرد: سند سازگاری با کم آبی استان سمنان به عنوان نقشه راه در تامین منابع و مدیریت مصرف آب است و براساس سند ۱۷۸ میلیون مترمکعب صرفه‌جویی تا سال ۱۴۰۵ هدفگذاری و آغاز شد.

او با اشاره به سند سازگاری با کم‌آبی، یادآور شد: ساختار آب در کشور تغییر می‌کند و دیگر ساختار آب به صورت استانی نیست و با نگاه منطقه‌ای و مرز سیاسی به این موضوع پرداخته نمی‌شود، بلکه ساختار آب در مناطق مختلف به صورت حوضه آبخیز دیده می‌شود.

حیدریان گفت: با تغییر ساختار آب در کشور فلات مرکزی در یک حوزه قرار می‌گیرد و دیگر اسمی از یک استان خاص نیست و برنامه‌ریزی‌ها در تامین منابع آبی براساس حوضه آبخیز بدون توجه به مرز سیاسی انجام می‌شود.

انتهای پیام / ح

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر