امام جمعه بوشهر:

حوزه باید عالمانی متخلق و بصیر تربیت کند

امام جمعه بوشهر گفت: حوزه باید عالمانی بزرگ، متخلق، بصیر، عالم، مبلغ و ولایتمدار تربیت کند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر، امروز در جلسه مجازی مدیران مدارس علمیه برادران استان بوشهر بیان کرد: تربیت مبلغ یکی از ارزشمندترین کار‌ها است و هر کسی اعم از مدیر و استاد که در این زمینه فعالیت دارند، کاری ارزشمند و شایسته انجام می‌دهند.

او افزود: در عرصه تبلیغ کسانی هستند که نامشان ماندگار شده و این ماندگاری به سبب این است که هم منابع انسانی تربیت کردند و هم آثار ارزشمندی را نگاشته‌اند.

امام جمعه بوشهر، تاریخ استان بوشهر را در عرصه علم و علوم حوزوی باشکوه خواند و ادامه داد: در استان بوشهر مدارس مهمی در زمینه  تاریخ حوزه و تاریخ بوشهر فعالیت داشته‌اند و تلاش بزرگانی همچون آیت الله بلادی بوشهری (ره) در آن زمان باعث شد تا یک جامعه قوی حوزوی درست شود.


بیشتر بخوانید


صفایی بوشهری با بیان اینکه حدود شش مرجع صاحب رساله در استان بوشهر وجود داشته است، عنوان کرد: افرادی همچون آیت الله بلادی بوشهری (ره)، آیت الله مرعشی نجفی و آل عصفور نمونه‌هایی از این مراجع صاحب رساله هستند.

رئیس شورای حوزه علمیه استان بوشهر داشتن اخلاق و اهل تألیف بودن را از ویژگی‌های بزرگان روحانیت استان برشمرد و افزود: این بزرگان هرگز به دنبال قدرت و ثروت نبودند بلکه افرادی عالم، متخلق و ولایتمدار بودند.

صفایی بوشهری، با بیان اینکه مردم استان بوشهر همواره برای علما احترام زیادی قائل بوده‌اند، خطاب به مدیران حوزه‌های علمیه استان گفت: وظیفه تربیت و پرورش طلاب بر عهده شما مدیران است و عظمت حوزه را احیا کنید.

او، با بیان اینکه حوزه باید عالمانی بزرگ، متخلق، بصیر، عالم، مبلغ و ولایتمدار تربیت کند، تاکید کرد: باید افق دید خود را بلندتر کنیم و در این راه لازم است صد‌ها علامه بلادی تربیت شوند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با اشاره به تلاش‌های دشمن برای تزریق انرژی منفی در جامعه گفت: دشمن همواره دشمنی خود را کرده و به دنبال این است که از اشتباهات سوء استفاده کند.

انتهای پیام/ک

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر