توفان ۶۰۰ میلیون ریال به شبکه توزیع برق زابل خسارت وارد کرد

مدیر امور توزیع نیروی برق شهرستان زابل گفت: وزش باد شدید و توفان در چند روز اخیر در این شهرستان باعث خسارت ۶۰۰ میلیون ریالی به شبکه توزیع برق این منطقه شد.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان ، محمد گلی مدیر امور توزیع نیروی برق شهرستان زابل  اظهار داشت: بر اثر باد شدید و توفان یک اصله تیر فشار متوسط و ۲ اصله تیر فشار ضعیف شکسته شد و تعدادی سیم پارگی و آسیب دیدگی به شبکه فشار ضعیف وارد آمد.

او  با بیان اینکه بر اثر این حجم خسارت بخشی از مناطق تحت پوشش این امور دچار خاموشی موقتی شدند افزود: با تلاش همکاران امور برق این شهرستان برق مناطق آسیب دیده در همان لحظات اولیه اصلاح و مجدد وارد مدار شد.

مدیر امور توزیع نیروی برق شهرستان زابل بیان کرد: وزش باد شدید و توفان یکی از معضلات مهم این منطقه است که همواره خسارت بسیاری به شبکه توزیع برق وارد می کند.

او  تصریح کرد: همکاران شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان در این روزهای حساس به صورت شبانه ‌روزی برای خدمت رسانی مطلوب به مردم آماده هستند.

گلی اظهار داشت: مشترکان برق در صورت بروز هر گونه خسارت وارده می توانند از طریق اپلیکیشن برق من، منوی خاموشی درخواست خود را اعلام و پیگیری کنند.

او  بیان کرد: بیش ‌از ۴۰ خدمت مورد نیاز مشترکین توزیع برق به صورت غیر حضوری از طریق اپلیکیشن برق من، سایت اینترنتی شرکت توزیع نیروی برق استان به آدرس www.sbepdc.ir (میز خدمات الکترونیک)، شماره‌ گیری سامانه های تلفنی۱۵۲۱ امور مشترکین و ۱۲۱ اتفاقات قابل انجام است.

 منطقه سیستان با پنج شهرستان زابل، هیرمند، زهک، نیمروز و هامون در شمال زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده و همه ساله با بادهای موسمی ۱۲۰ روزه که به سبب خشکسالی به ۱۶۰ تا ۱۸۰ روز در سال افزایش پیدا کرده با مشکلات متعدد رو به رو است و برخی روزها شدت گردوغبار به ۲۰ برابر حد استاندارد می رسد.

انتهای پیام/ع

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر