وجود ۴۶۵ درخواست برای صدور مجوز کانکس در خرمشهر / منطقه آزاد فاقد طرح تفصیلی است

شهردار خرمشهر از وجود ۴۶۵ درخواست برای صدور مجوز کانکس در خرمشهر خبر داد و افزود: شهرداری در این زمینه با مشکل مواجه شده است .

به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از آبادان ،منصور علوانی شهردار خرمشهر دیروز در نشست  شورای شهر که در آن موضوع مزایده زمین‌های واقع در فضای باز نیز بررسی شد، گفت: منطقه آزاد تاکنون طرح تفصیلی ندارد و با این حال حتی به مسائلی ورود کرده و پروانه ساختشان نیز صادر شده است.

او با بیان اینکه سازمان منطقه آزاد اروند در خصوص موضوع زمین‌های آزاد مواضع دوگانه‌ای دارد، افزود: منطقه آزاد در نامه‌ای صدور مجوز را برای ۲۰ ملک خلاف اعلام کرده است و این در حالی است که این سازمان فاقد طرح تفصیلی است و خود برای موارد مشابه مجوز صادر نیز کرده است.

شهردار خرمشهر همچنین در رابطه با مشکل نبود ماشین‌آلات آتش‌نشانی برای اماکن مرتفع، گفت: تهیه ماشین‌آلات آتش‌نشانی با توجه به بودجه شهرداری امکان‌پذیر نیست و سازمان شهرداری‌های کشور نیز اعتباری را برای تخصیص دادن در اختیار ندارد.

او افزود: هزینه ماشین آتش‌نشانی مجهز به پلکان مرتفع حدود ۶۰ میلیارد تومان است و در حال حاضر هیچ شهرداری در کشور امکان خرید را ندارد.

علوانی تعمیر ماشین‌آلات فعلی آتش‌نشانی را با بودجه منطقه آزاد اروند تنها راه کار بهبود نسبی مشکل ماشین‌آلات آتش‌نشانی خرمشهر دانست و اظهار کرد: چند سال پیش قراردادی برای تأمین اعتبار منطقه آزاد برای خرید ماشین‌آلات آتش‌نشانی وجود داشت که نهایی نشد که با نرخ آن زمان امکان تهیه ماشین‌آلات میسر بود.

او ادامه داد: با توجه به اینکه اکنون امکان خرید وجود ندارد، اعضا شورای شهر خرمشهر می‌توانند با پیگیری موضوع پیش از بسته شدن بودجه منطقه آزاد، اعتباری را در این زمینه جذب کنند که دست‌کم صرف تعمیر ماشین‌آلات شود.

شهردار خرمشهر در ادامه به موضوع بازارهای خرمشهر پرداخت و در رابطه با بازار امام علی (ع) گفت: بازار امام علی بیش از سه سال بلاتکلیف بود که صورتجلسه هم تنظیم شد اما کسبه در ابتدا تمایلی برای تحویل غرفه‌های بازار نشان ندادند ولی بعد از اطلاعیه فرمانداری، تعدادی از کسبه اقدام کردند اما برخی دیگر به خاطر مسائل مالی هنوز حاضر به جابه‌جایی نیستند.

او تنها راه رفع این مشکل را اقدام عالی‌ترین مقام دولتی برای توجیه کسبه دانست و گفت: برای برگزاری جلسه‌ای مشترک با حضور فرماندار برنامه‌ریزی شده است و این موضوع باید در حضور شخص فرماندار بررسی شود.

علوانی از توقف اجرای پروژه احداث بازار تره‌بار خرمشهر نیز خبر داد و گفت: پیمانکار مجری بازار تره‌بار بدون تشریفات اداری کار را آغاز کرد و این موضوع در ادامه مشکل‌ساز شد و شهرداری مجبور به تحویل پروژه از پیمانکار شد تا روند قانونی رد و در قالب لایحه‌ای تقدیم شورا شود.

او همچنین به تشریح آخرین وضعیت بازار صفا خرمشهر پرداخت و افزود: در اجرای پروژه بازار صفا مشکل برق وجود دارد که اداره برق کمبود نقدینگی را مانع از اقدام می‌داند و تا زمانی که مشکل سیم‌های برق رفع نشود، پیمانکار مسکن و شهرسازی قادر به آغاز کار خود نیست.

شهردار خرمشهر در ادامه به موضوع کانکس‌ها اشاره کرد و گفت: طبق گفته شورا موضوع کانکس و دکه‌ها باید به کارگروه شورا واگذار شود و این در حالی است که طی نامه شورای تأمین که از سوی فرمانداری ابلاغ شده است، این کارگروه وجاهت قانونی ندارد.

او از وجود ۴۶۵ درخواست برای صدور مجوز کانکس در خرمشهر خبر داد و افزود: شهرداری در این زمینه با مشکل مواجه شده است و از شورا درخواست می‌شود که در خصوص عمل کردن یا نکردن به مصوبات کارگروه کانکس‌ها تعیین تکلیف کند.

انتهای پیام/ د

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر